DELFI TV eteryje – tautinėms bendrijoms aktualių problemų aptarimas

Data

2019 06 20

Įvertinimas
0
Capture.JPG

Portale RU.DELFI.LT startavo Tautinių mažumų departamento remiamas projektas „Tautinės bendrijos prie apskrito stalo“, kurio metu visuomenei siekiama pristatyti ypač opius Lietuvos tautinių mažumų klausimus, sukurti platformą tarpkultūriniam dialogui užsimegzti.

Pirmoje ciklo laidoje „Prezidentas ir tautinės mažumos: lūkesčiai?“ Šalčininkuose vykusioje diskusijoje istorikas Alvydas Nikžentaitis, publicistas Antoni Radčenko, verslininkas Viktoras Voroncovas, scenaristas ir režisierius Oleksijus Matvejevas diskutavo apie tai, ko tautinės mažumos tikisi iš naujojo prezidento.
Pirmos diskusijos vaizdo įrašas rusų kalba

Antroje laidoje „Ar taps imigrantai iš Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos ir kitų šalių Lietuvos tautinėmis mažumomis“ baltarusių visuomeninis veikėjas Denisas Kučinskis, politinis emigrantas iš Tadžikijos Mirzorachimas Kuzovas, vlogeriai iš Rusijos Tajana ir Aleksejus bei verslininkas iš Ukrainos Stanislavas Goculiakas diskutavo apie tai, ar į Lietuvą imigruojantys nelietuvių kilmės žmonės taps pilnaverte Lietuvos visuomenės dalimi?
Antros diskusijos vaizdo įrašas rusų kalba

Trečioje laidoje buvo nagrinėjami skirtumai tarp sąvokų „tautinė mažuma“ ir „tautinė bendruomenė“ bei iš to kylantys niuansai. Studijos svečiai: Europos žmogaus teisių fondo teisininkė Evelina Dobrovolska, Lietuvos totorių bendruomenės sąjungos pirmininkas Adas Jakubauskas, Kultūrinių bendrijų studijų centro direktorius Grigorijus Potašenko ir etnopolitikos ekspertas Imantas Melianas.
Trečios diskusijos vaizdo įrašas rusų kalba