Į Tautinių mažumų departamento finansavimą pretenduoja beveik 240 tautinių mažumų projektų

Data

2018 01 11

Įvertinimas
2
paraiskos.jpg

Tautinių mažumų departamente prasidėjo projektų, skatinančių tautinių mažumų kultūrų plėtotę 2018 m. vertinimas.

Šiemet Tautinių mažumų departamentas finansuos trijų krypčių: Tautinių mažumų kultūros sklaidos, Tautinių mažumų kultūros sklaidos ir kultūrinio bendradarbiavimo Pietryčių Lietuvoje bei Tautinių mažumų kultūros sklaidos visuomenės informavimo priemonėse projektus. Planuojama, kad šių projektų finansavimui bus skirta virš 270 tūkst. eurų.

Paraiškas daliniam finansavimui gauti galėjo teikti Lietuvos Respublikoje įstatymų nustatyta tvarka įregistruotos asociacijos, labdaros ir paramos fondai, viešosios įstaigos, o mokyklų tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir dialogo skatinimo paraiškas – ir bendrojo lavinimo įstaigos.

Iš viso departamentui šiemet yra pateiktos 238 paraiškos, t.y. beveik tiek pat, kiek 2017 m. Bendra iš departamento prašomų lėšų suma viršija 1,1 mln. eurų.

Daugiausiai – 181 projektas – pretenduoja į finansavimą Tautinių mažumų kultūros sklaidos srityje. Bendra projektų vertė viršija 1 mln. 250 tūkst. eurų. iš departamento prašoma virš 807 tūkst. eurų.

Tautinių mažumų kultūros sklaidos Pietryčių Lietuvoje krypčiai pateikti 43 projektai, kurių bendra suma yra beveik 304 tūkst. eurų, iš departamento prašoma 221 tūkst. eurų.

Tautinių mažumų kultūros sklaidos visuomenės informavimo priemonėse prioritetui pateikta 14 projektų, kurių bendra vertė yra virš 170 tūkst. eurų, iš departamento prašoma daugiau kaip 111 tūkst. eurų.

Pateiktas paraiškas sausio-vasario mėnesiais vertins iš įvairių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų ekspertų suburta paraiškų vertinimo komisija, o galutinis projektams skirtas finansavimas paaiškės iki kovo 1 d.

Atsižvelgiant į tai, kad šiemet yra minimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, ypatingas dėmesys skiriant finansavimą bus teikiamas tautinių mažumų bendruomenių kultūros projektams, įprasminantiems šią svarbią valstybės šventę.