„Kalėdiniai susitikimai“

Data

2017 01 13

Įvertinimas
0
DSC_0061.jpg

2017 m. sausio 12 d. Tautinių bendrijų namuose klegėjo vaikų balsai. Rusų ir baltarusių tautiniais drabužiais pasipuošę jaunieji atlikėjai ketvirtą kartą susitiko įstaigų rusų ugdomąja kalba organizuojamoje šventėje „Kalėdiniai susitikimai – 2017“.

Koncerte dalyvavo Vilniaus darželių-mokyklų „Berželis“ ir „Svaja“, Levo Karsavino, Sofijos Kovalevskajos, Aleksandro Puškino, „Ateities“ mokyklų, „Santaros“ progimnazijos, Pranciškaus Skorinos ir Vasilijaus Kačalovo gimnazijų, o taip pat Lentvario „Versmės“, Pabradės „Žeimenos“ (Švenčionių r.) gimnazijų jaunieji atlikėjai. Taip pat pasirodė Lentvario rusų liaudies instrumentų ansamblis „Treščiotki“ ir Vilniaus folkloro ansamblis „Vereja“.

Šventinį koncertą pradėjo Vilniaus Levo Karsavino mokyklos auklėtinė Zlatoslava Chrustaliova, kuri rusų, lietuvių ir lenkų kalbomis padainavo kalėdinę dainą „Tyli naktis“. Vilniaus „Ateities“ mokyklos mokytoja Natalija Grudzinskienė papasakojo susirinkusiems šios dainos atsiradimo istoriją.

Susirinkusiuosius sveikinusi Tautinių bendrijų namų direktorė Alvida Gedaminskienė džiaugėsi gausiu moksleivių būriu, dėkojo vadovams ir pedagogams už jų nuoširdų darbą bei išreiškė viltį, jog ši šventė taps tradiciniu renginiu Tautinių bendrijų namuose. Viena iš šventės iniciatorių Vilniaus darželio–mokyklos „Berželis“ muzikos mokytoja Tamara Tretjakova, pabrėžė, jog „Kalėdiniai susitikimai“ dvasiškai praturtina jaunąją kartą, skatina domėtis savo tautos tradicijomis ir papročiais. Renginio dalyvius pasveikino Pabradės Žeimenos gimnazijos tikybos mokytojas, Vilniaus Šv. Dvasios vienuolyno djakonas Michail Sinkevič. Jis priminė vaikams, kokia yra tikroji  Kalėdų prasmė ir reikšmė žmogaus gyvenime, kvietė visus metus nepamiršti krikščioniškų vertybių.

Šventėje skambėjo ne tik kalėdinės giesmės, bet ir dainos, instrumentinė muzika, šokių melodijos. Kolektyvų vadovams buvo įteiktos Tautinių bendrijų namų padėkos, Tautinių mažumų departamento išleisti 2017-ųjų metų kalendoriai, pasakojantys apie sakralinį Lietuvos paveldą – maldos namus.

Renginio organizatoriai – Vilniaus darželis-mokykla „Berželis“ (direktorė Loreta Semaška) ir Tautinių bendrijų namai.

Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Tautinių mažumų politikos analizės ir informacijos skyrius, tel. 8 672 62 420, info@tmde.lt

Renginio nuotraukų galeriją žiūrėkite čia: http://tmde.lrv.lt/lt/galerija/kalediniai-susitikimai-2017.