Kauno rudenį spalvino tradicinis XI tarptautinis rusų kultūros ir meno festivalis

Data

2016 12 06

Įvertinimas
0
2.jpg

2016 m. rugsėjo ir spalio mėn. Kauno miesto Mstislavo Dobužinskio kultūros centras kvietė kauniečius ir miesto svečius į XI Tarptautinio rusų kultūros festivalio, skirto Lietuvos Respublikos Vietos bendruomenių metams paminėti, renginius, praturtinusius miesto kultūrinį gyvenimą turininga rusų kultūros ir meno programa.  

Festivalį pradėjo Kaliningrado srities muzikinis teatras pasirodymu „Muzikinė istorija romansuose“. Kolektyvas atliko nesenstančius ir visų pamėgtus romansus. Kauno filharmonijos scenoje skambėjo ne tik romansai. Publika galėjo pasigrožėti užburiančiais šokiais, puikia vaidyba bei įspūdingais kostiumais.

M. Dobužinskio kultūros centro galerijoje koncertavo Kirovo miesto folkloro ansamblis „Veresen“, vyko tautinių amatų meistriškumo pamokos. Edukacinių programų „Tradicijos ir papročiai“  metu buvo pristatytos skirtingos liaudies meno technologijos, medžiagos ir gamybos būdai. Dalyviai taip pat galėjo pasimokyti gaminti tradicines apeigines lėles ir švilpukus iš beržo tošies bei kaligrafijos. Istorinis kraštotyros klubas „Mir“ supažindino su etnografinio rinkinio kolekcija, žolelių audimo rankomis darbais.

Kauno pilies muziejuje buvo eksponuojama Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Ukrainos menininkų akvarelės ir grafikos darbų paroda „Miesto spalvos“. M. Dobužinskio kultūros centro galerijoje buvo pristatyta menininko, juvelyro Jurijaus Mochnačiovo paroda „Žalvario tekstilė“.

Festivalį užbaigė „Rusijos arbatos gėrimo ceremonijos“ renginys.  Atvykusieji galėjo dalyvauti rusiškos arbatos gėrimo rituale, mėgautis ekologiškos arbatos gėrimu iš unikalių molinių puodelių impregnuotų bičių vašku ir pabendrauti su pakviestais menininkais.

Kasmetinį rusų kultūros festivalio organizatoriai - M. Dobužinskio rusų kultūros centro direktorius Valerij Berežok bei Slavų estetinio lavinimo centro direktorė Elena Berežok.

Projektui „Tradicinis XI tarptautinis rusų kultūros ir meno festivalis Kaune, skirtas Lietuvos Respublikos Vietos bendruomenių metams“ dalinį finansavimą skyrė Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Festivalio nuotraukų galeriją galite žiūrėti čia:

http://tmde.lrv.lt/lt/galerija/xi-tarptautinis-rusu-kulturos-ir-meno-festivalis-kaune

 

(Nuotraukoje – 2016 metų XI tarptautinio rusų kultūros festivalio akimirkos. M. Dobužinskio rusų kultūros ir estetinio lavinimo centro nuotraukos)