Kilnojamoji paroda „Lietuvą kūrėme kartu“ pasiekė Visaginą

Data

2018 05 16

Įvertinimas
0
IMG_20180511_111240.jpg

Gegužės 11 d. Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės paroda „Lietuvą kūrėme kartu“ pristatyta Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje. Parodos atidarymo laikas ir vieta pasirinkta neatsitiktinai – šią dieną Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje vyko gausų būrį moksleivių ir mokytojų iš įvairių Lietuvos tautinių mažumų mokyklų pakvietusi Lietuvių kalbos olimpiada.

Olimpiados dalyviai iš Vilniaus, Klaipėdos, Visagino, Švenčionių, Trakų, Šalčininkų ir kt. tautinių mažumų mokyklų turėjo galimybę susipažinti su nuo seno susiklosčiusia Lietuvos etnine, konfesine, kultūrine įvairove, Lietuvos tautinių ir etninių bendruomenių istorija ir vaidmeniu kuriant Lietuvos valstybę, ginant jos laisvę ir nepriklausomybę.

Po parodos pristatymo Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos moksleiviams surengta viktorina „Protų mūšis“. Ši edukacinė veikla, lydinti parodą „Lietuvą kūrėme kartu“, yra skirta paskatinti moksleivius domėtis tautinių mažumų tematika, gilinti savo pažintį su Lietuvos tautinių mažumų istorija, plėsti suvokimą apie Lietuvoje nuo seno susiklosčiusią kultūrų įvairovę.

Paroda Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje bus eksponuojama iki gegužės 31 d.