Kvietimas dalyvauti tarptautiniuose mokymuose Slovėnijoje

Data

2019 04 30

Įvertinimas
0
I am voting so I am 2019_logo.jpg

Kauno įvairių tautų kultūrų centras kviečia dalyvauti tarptautiniame projekte „I am voting so I am“ ir 2019 m. gegužės 12-19 d. vykti į mokymus, kurie vyks Slovėnijos Alpių miestelyje Rušė. Kvietimas skirtas žmonėms, kurie organizuoja įvairias veiklas jauniems žmonėms ir norėtų daugiau sužinoti bei įgyti naujų gebėjimų pilietiškumo, visuomeninio aktyvumo bei socialinės atsakomybės srityse. Tautinės mažumos – viena iš šio projekto tikslinių grupių, todėl projektas tinkamas tautinių bendrijų nariams, kurie organizacijose užsiima jaunimo skatinimu, taip pat sekmadieninių mokyklų vadovams.

Projektą koordinuoja organizacija CEZAM Ruše (Slovėnija). 7 dienų trukmės mokymų metu planuojamos diskusijos, paskaitos, susitikimai, įvairūs praktiniai užsiėmimai. Bus kuriama speciali priemonė, kuri paskatintų jaunus žmones dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. Projektas yra įgyvendinamas bendradarbiaujant organizacijoms iš 9 šalių: Graikijos, Vokietijos, Estijos, Bulgarijos, Latvijos, Lenkijos, Rumunijos, Lietuvos ir Slovėnijos. Kauno įvairių tautų kultūrų centras yra šio projekto partneris Lietuvoje. Kviečiami dalyviai ne tik iš Kauno, bet ir kitų Lietuvos miestų. Projekte galės dalyvauti 3 žmonės iš Lietuvos. ES programos „Erasmus+“ lėšomis bus apmokamos visos apgyvendinimo, maitinimo ir programos išlaidos. Taip pat bus apmokėta iki 275 Eur kelionės išlaidų. Dalyviams galimai reiks tik apmokėti kelionės išlaidas, kurios viršys tuos 275 Eur. Tautinių bendrijų dalyvavimą šiame projekte dalinai remia Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Nuo 2013 m. Kauno įvairių tautų kultūrų centras formaliai dalyvavo 30 tarptautinių projektų, iš kurių daugelis buvo dalinai finansuoti pagal ES programos „Erasmus+“ pirmą (KA1) ar antrą (KA2) veiksmą. Aktyviose veiklose užsienyje (Vokietijoje, Nyderlanduose, Ispanijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje, Graikijoje, Kipre, Italijoje) dalyvavo 80 žmonių, daugelis iš jų buvo atrinkti iš tautinių bendrijų. 2015 m. Kauno įvairių tautų kultūrų centrui suteikta akreditacija priimti savanorius iš užsienio, įgytas Europos savanorių tarnybos (EST) priimančios organizacijos statusas. Tais pačiais metais įstaiga priimta į tarptautinę kultūros įstaigų ir organizaciją „Roots & Routes International“ ir tapo pirmąja jos nare iš Lietuvos. Nuo 2016 m. įstaiga pradėjo koordinuoti tarptautinius projektus Lietuvoje, sėkmingai įgyvendino projektus „I-CARE: InterCulture Against Racism in Europe“, „CLICK ON: Connecting Leads Into Comprehensive Knowledge Of Networking“ ir „I-CARE: InterCulture Against Racism in Europe“.

Norinčių dalyvauti projekte „I am voting so I am“ prašome užpildyti dalyvio anketą iki 2019 m. gegužės 3 d. imtinai (galima pildyti ir lietuviškai). Mokymai vyks anglų kalba. Būtina turėti stiprią motyvaciją, taip pat galimybes ir siekius perkelti Slovėnijoje įgytas žinias į veiklas ar projektus, kurie galėtų būti organizuojami Lietuvoje.

Daugiau informacijos: Dainius Babilas, tel. 8-684-72505, el.paštu dainius@minority.lt

Bendra informacija apie renginį
Renginio programa