Lietuvos tautinių bendrijų atstovai dalyvavo susitikime su Popiežiumi Pranciškumi

Data

2018 09 24

Įvertinimas
0
2018-09-24 Pope.jpg

Šeštadienį, rugsėjo 22 dieną, Lietuvos tautinių bendrijų atstovai dalyvavo Popiežiaus Pranciškus susitikime su Lietuvos žmonėmis Daukanto aikštėje.

Jo Šventenybė kreipėsi į visus Lietuvos žmones, kurie atveria savo namų ir savo tėvynės duris, pažymėjo nuo seno mūsų šalyje gyvuojančią tautinės tolerancijos tradiciją ir citavo Lietuvos Respublikos himno eilutes - “Iš praeities tavo sūnūs te stiprybę semia”.

“Per visą savo istoriją Lietuva sugebėjo priglausti, suburti ir priimti įvairiausių tautybių ir religijų žmones. Šiose žemėse visi rasdavo sau namus: lietuviai, totoriai, lenkai, rusai, baltarusiai, ukrainiečiai, armėnai ir vokiečiai, katalikai, stačiatikiai, protestantai, sentikiai, musulmonai ir žydai — visi taikiai gyveno drauge, kol įsigalėjo totalitarinės ideologijos, kurios, sėdamos smurtą ir nepasitikėjimą, pakirto gebėjimą priimti kitą ir nesureikšminti skirtumų. Semdamiesi stiprybės iš praeities, iš naujo atrandate tas šaknis ir atgaivinate tai, kuo esate išskirtiniai ir saviti, tai, kas jūsų valstybei padėjo augti ir nepalūžti: toleranciją, svetingumą, pagarbą ir solidarumą.”, - sakė Popiežius Pranciškus.

(Lietuvos Respublikos Seimo nuotrauka)