Pasaulis atiduoda pagarbą Holokausto aukoms

Data

2018 01 26

Įvertinimas
1
psl.jpg

Sausio 27-ąją pasaulyje yra minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena, kuomet yra pagerbiamas beveik 15 mln. žmonių, tapusių Antrojo pasaulinio karo nacių vykdyto genocido aukomis, atminimas.

Holokausto metu buvo nužudyta apie 6 mln. žydų, 3 mln. etninių lenkų ir tiek pat – Ukrainos slavų, apie 2,5 mln. sovietinių karo belaisvių, 1,5 mln. Baltarusijos slavų, apie 400 tūkst. serbų, 250 tūkst. neįgaliųjų, beveik 200 tūkst. romų ir dar beveik 300 tūkst. žmonių dėl jų etninės kilmės, fizinės ar psichologinės būklės, įsitikinimų ar politinių pažiūrų, seksualinės orientacijos arba tikėjimo.

Sausio 27-ąją prieš 73 metus – besibaigiant Antrajam pasauliniam karui, buvo išvaduota didžiausia nacistinės Vokietijos koncentracijos ir naikinimo – Aušvico–Birkenau (Osvencimo) stovykla Lenkijoje, kurioje naciai nužudė daugiau kaip milijoną žmonių.

Holokausto aukų atminimo diena pradėta minėti po 2005 lapkričio 1 d. Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos priimtos rezoliucijos 60/7, kuri oficialiai pasmerkė milijonų Europos žydų išžudymą, taip pat nacių įvykdytas sinti ir romų žudynes. Rezoliucijoje atmetamas holokausto neigimas, smerkiama diskriminacija ir prievarta religiniu ar etniniu pagrindu.

Šiemet, minint Tarptautinę Holkausto aukų atminimo dieną, visame pasaulyje vyksta socialinė akcija #WeRemember, kuri yra skirta pagerbti ir atminti Holokausto aukas, o tuo pačiu – plačiai paskleisti žinutę, kad tai negali pasikartoti.

Akciją organizuoja Pasaulinis žydų kongresas (WJC) bendradarbiaujant su Lietuvos žydų (litvakų) bendruomene Lietuvoje.

Prieš metus #WeRemember iniciatyva pasiekė 25 milijonus žmonių visame pasaulyje, o aktyviai dalyvavo – nusifotografavo ir dalinosi žinia net 1 milijonas žmonių. Šiais metais tikimasi paskleisti žinią dar plačiau.

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, dalyvaudamas akcijoje, kviečia rytoj, sausio 27 dieną, prisiminti Holokausto aukas ir skleisti žinią, kad neišmokta istorija gali pasikartoti.