Rygoje vyko XXIII Baltijos šalių vokiečių bendruomenių festivalis

Data

2017 11 08

Įvertinimas
0
4. Vokiečių kultūros ir švietimo centro vaikų tautinių šokių kolektyvas.jpg

Spalio 27–29 d. Rygoje vyko 23-iasis Baltijos šalių vokiečių bendruomenių dainų ir muzikos festivalis. Nacionalinėje Latvijos bibliotekos salėje vykusiame renginyje šiemet dalyvavo meniniai vokiečių bendruomenių kolektyvai iš Rusijos, Latvijos, Estijos ir Lietuvos.

Kauno vokiečių kultūros draugijos ansamblis „Edelweiss“ visus pakerėjo nuostabiais Ričardo Rodžerso (Richard Rodgers) „Edelweiss“, Volfgango Amadėjaus Mocarto „Deutscher Tanz“ ir kitais muzikiniais kūriniais. Šiltomis dainomis „Ein bisschen frieden“ bei „Wird sing jung“ klausytojus sužavėjo jaunoji dainininkė Meida Murauskaitė iš Marijampolės vokiečių bendrijos. Linksmais ir nuotaikingais šokiais užvedė salę ir papuošė festivalį vienintelis Vokiečių kultūros ir švietimo centro vaikų tautinių šokių kolektyvas, kuris sulaukė daugiausiai organizatorių ir dalyvių pagyrų už vokiškus šokius „German Walz, Meddley“ ir „Ienni Polka“.

Renginyje taip pat dalyvavo Klaipėdos vokiečių bendrijos choras bei Vilniaus vokiečių bendruomenė ansamblis. Nuotaikingas vokiškas dainas dainavo pats pirmininkas Ervin Peterait. Jaunatviškais balsais klausytojus džiugino Klaipėdos Zudermano gimnazijos mergaičių ansamblis. O užbaigė festivalį nepakartojamas Šilutės raj. vokiečių kilmės gyventojų draugijos „HEIDE“ choras. Salė ilgai ūžė palydėdama dalyvius audringais aplodismentais.

Nors lietingi orai nedžiugino, bet Rygos miesto grožis nustelbė viską ir paliko šiltus įspūdžius dalyviams. Didžiuojamės, kad Lietuvos vokiečių bendruomenės puikiai atstovavo savo kraštą.

Projektą dalinai rėmė Tautinių mažumų departamentas prie LR Vyriausybės.