Su romų bendruomene dirbantiems specialistams – bendrosios narkomanijos prevencijos seminaras

Data

2017 10 10

Įvertinimas
1
logo.png

Spalio 11 d., trečiadienį nuo 10 val. Tautinių mažumų departamente vyks bendrosios narkomanijos prevencijos seminaras, skirtas specialistams, dirbantiems su romų bendruomene. Seminaro dalyviams bus suteiktos žinios bei tobulinami įgūdžiai susiję su psichoaktyvių medžiagų vartotojų motyvacijos keisti rizikingą elgesį kėlimu. Seminarą organizuoja Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei VšĮ „Romų visuomenės centras“.

Seminarą ves dr. Aušra Širvinskienė, Vilniaus priklausomybės ligų centro direktoriaus pavaduotoja gydymo reikalams, Morgana Danielė, Vilniaus priklausomybės ligų centro ryšių su visuomene specialistė. Jo metu specialistai bus supažindinami su priklausomybių bazinėmis žiniomis, aptariami pagrindiniai priklausomybių gydymo ir pagalbos principai, suteikiamos žinios apie psichoaktyvių medžiagų perdozavimą ir jo prevenciją, supažindinama su elgesio keitimo stadijomis ir savęs motyvavimo žingsniais.

Seminaro metu vyks dalyvių diskusija, moderuojama lektorių bei atvejų analizė, leisianti jo dalyviams pritaikyti teorines žinias ir mokytis taikyti konkrečius pagalbos organizavimo žingsnius konkrečioje situacijoje.

Po seminaro, 16 val. vyks susitikimas su projekte „Vietinės romų platformos – kelias link bendradarbiavimo su savivaldybėmis“ dalyvaujančiais romų tarpininkais, bus aptariamos tolimesnės veiklos.