Tarptautinė paroda „Kalbos ir literatūros keliais“ Literatūriniame A. Puškino muziejuje

Data

2018 09 06

Įvertinimas
0
2093520_5.jpg

Rugsėjo 8 d. 13 val. Literatūriniame A. Puškino muziejuje (Subačiaus g., 124) vyks tarptautinės šešių muziejų parodos „Kalbos ir literatūros keliais“ atidarymas. Paroda papasakos apie poetus, padariusius įtaką nacionalinės literatūros ir kultūros formavimuisi: Donelaitį, Rainį, Puškiną, Mickevičių, Maironį, Kupalą ir apie kaimyninių tautų literatūrinius ryšius.

Paroda „Kalbos ir literatūros keliais“ skirta Kultūrinio paveldo metams Europoje paminėti. Tarptautinį projektą bendrai įgyvendino šeši muziejai iš penkių valstybių: Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejus (Kaliningradas, Rusijos Federacija), Literatūrinis A. Puškino muziejus (Vilnius, Lietuvos Respublika), Maironio lietuvių literatūros muziejus (Kaunas, Lietuvos Respublika), Valstybinis Jankos Kupalos literatūrinis muziejus (Minskas, Baltarusijos Respublika), Adomo Mickevičiaus lenkų literatūros muziejus (Varšuva, Lenkijos Respublika) ir Memorialinių muziejų asociacija (Ryga, Latvijos Respublika).

Projekto tikslas: kultūrinio palikimo išsaugojimas, tyrimas ir populiarinimas, taip pat mokslinių ir kultūrinių ryšių stiprinimas. Pagrindinė projekto tema – 200-asis Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ pirmosios publikacijos jubiliejus, projekto iniciatorius – Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejus, kurio filialas yra Donelaičio muziejus.

Paroda vyks iki 2018 m. spalio 7 dienos