Tautinių bendrijų namuose vyko tradicinė Duonos šventė

Data

2020 02 11

Įvertinimas
0
11.jpg

Vasario 7 d. Tautinių bendrijų namuose vyko tradicinė Duonos šventė. Ją pradėjo Lietuvos rumunų kultūros bendrijos „Dačija“ pirmininkė, Tautinių bendrijų tarybos narė Lučija Bartkienė, beje, jau ketvirtą kartą - šio renginio vedėja.  

Į šventę susirinko gausus būrys tautinių bendrijų atstovų, vilniečių ir svečių. Tarp dalyvaujančių buvo matyti pasipuošusių įvairių tautų nacionaliniais kostiumais.

Akį traukė ir apetitą žadino išradingai papuošti šventiniai stalai, ant kurių puikavosi įvairiausi duonos, pyrago pavyzdžiai. Kiekviena tauta turi gilias, šimtmečiais susiformavusias duonos kepimo, jos vartojimo tradicijas, kurios buvo perduodamos iš kartos į kartą. Tačiau vienas bruožas būdingas visų tautų tradicijoms. Tai didžiausia pagarba duonai, ją neretai sunkiomis gamtinėmis sąlygomis auginantiems žmonėms, kepėjams ir kitų profesijų atstovams, kurių darbščios rankos lydi žemėn išbertą grūdą iki mūsų stalo. Apie tai yra daug patarlių, priežodžių, išminties perlų. Apie juos Duonos šventėje pasakojo, kvietė paragauti savo nacionalinių kepinių, dalinosi jų gaminimo paslaptimis įvairių tautinių bendrijų atstovai.

Šiemet šventės programos dalis buvo skirta vienai Lietuvos tautinei bendruomenei – rumunams ir moldavams. Vakaro metu veikė fotografijų paroda, kuri atspindėjo šių tautų duonos kelią iki stalo, įvairias jos rūšis ir paskirtį. Šią programos dalį parengė Rumunijos ambasada Lietuvos Respublikoje.  

Renginyje savo duonos ir kitų kepinių gaminius demonstravo armėnai, baltarusiai, graikai, gruzinai, karaimai, kazachai, moldavai, jakutai, latviai, rumunai, rusai, totoriai, ukrainiečiai, uzbekai, žydai.

Šventės dalyvius sveikino Tautinių mažumų departamento direktorė dr. Vida Montvydaitė, Rumunijos ambasadorius Lietuvoje Cosmin George Dinescu, Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Daumantas Levas Todesas, buvusį pirmoji Tautybių departamento prie LRV generalinė direktorė ambasadorė Halina Kobeckaitė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos Ryšių su visuomene atstovė Aurelija Baniulaitienė, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius.

Duonos šventės organizatoriai – Tautinių bendrijų taryba ir Tautinių bendrijų namai.

Rėmėjas – Tautinių mažumų departamentas prie LRV.

TBN informacija