Tautinių mažumų departamentas ir Radijas LRT pradeda laidų ciklą „Mes kartu“

Data

2017 09 01

Įvertinimas
0
2017-09-01 lrt_radijasaaa.jpg

Radijas LRT ir Tautinių mažumų departamentas prie LR Vyriausybės pradeda laidų ciklą „Mes kartu“, skirtą atkurtos Lietuvos  100-mečiui. Bendradarbiaujant su Tautinių mažumų departamentu, Radijas LRT supažindins klausytojus su įvairių bendruomenių atstovais ir papasakos įdomias ir jaudinančias istorijas apie žmonių likimus. Sužinosite, kodėl Trakuose vietiniai gyventojai šoka gruzinų šokius, kodėl 3 vaikų mama įkūrė kazachų sekmadieninę mokyklą, kaip libaniečių bendruomenės pirmininkas prisideda prie pabėgėlių perkėlimą į Lietuvą.

Rubrika “Mes kartu“ girdėsite nuo rugsėjo  3  d. kas antrą sekmadienį  per LRT Radiją  laidoje rusų kalba 16.30 ir „Santaroje“ per LRT Radijo Klasika. Autorė – laidų vedėja Olga Ugriumova. Ji sako:

Kam charizmatiškai pianistei, Juozo Gruodžio konservatorijos dėstytojai, Lietuvos kultūros tarybos narei Emai Bajadžian ansamblis „Hayrenik“(liet. tėvynė)? Ir kodėl čia ateina ne tik armėnai, bet ir lietuviai, ieškantys naujų potyrių? O gi todėl kad Emai vienodai brangios mamos-lietuvės ir tėvo-armėno dainos, muzika, šokiai, ji nori, kad žmonės geriau vieni kitus pažintu, pasitikėtu vieni kitais. Tada ir gyventi Lietuvoje bus  gera. Bendrauti su tokiais žmonėmis lengva ir malonu, jie nesikapsto praeities nuoskaudose, žiūri į ateitį su viltimi. Ir  tokių, kaip Ema, žiūrinčių į ateitį su viltimi, nemažai tautinių mažumų bendruomenėse. Ir pačios bendruomenės kinta, daugėja atvykėlių iš egzotiškų, tolimų šalių, meilės emigrantų. Savo pokalbiuose su įvairių tautų atstovais sužinojau daug ir gana dramatiškų jų išgyvenimų, praradimų, baimių, bet visada tai buvo   ne „jie“ ir „mes“, o mes – Lietuvos žmonės, kurie tik bendromis pastangomis galime sukurti tokią Lietuvą, apie kuria visi svajojame.