Tautinių mažumų departamente viešėjo delegacija iš Uzbekijos

Data

2018 10 02

Įvertinimas
0
01.jpg

Spalio 1 d. Tautinių mažumų departamento direktorė Vida Montvydaitė susitiko su delegacijos iš Uzbekistano Respublikos atstovais, viešinčiais Lietuvoje. Susitikime dalyvavo Tautinių santykių ir draugiškų ryšių su užsienio šalimis prie Uzbekistano Ministrų kabineto komiteto pirmininko pavaduotojas Komolitdin Išanchodžaev, šio komiteto skyriaus vedėjas Zakir Abidov, draugijos „Uzbekistanas – Lietuva“ direktorius Sadriddin Turobžonov, Uzbekų kultūros centro pirmininkė Leila Urmanova-Vnukova, Lietuvos ir Estijos uzbekų bendruomenės atstovai bei Tautinių mažumų departamento darbuotojai.

Svečiams buvo pristatyta Lietuvos tautinių mažumų situacija, pasidalinta patirtimi įgyvendinant tautinių mažumų politiką, saugant paveldą ir puoselėjant kultūrą. Delegacijos nariai papasakojo apie Uzbekijos istoriją, kultūrą ir dabartį, apžvelgė tautinių mažumų padėtį ir integracijos priemones Respublikoje.

Svečių iš Uzbekistano Respublikos vizitas Lietuvoje susijęs su Uzbekų kultūros centro Lietuvoje rengiama švente „Uzbekų kultūros dienos Lietuvoje – „Rytų žvaigždė“, skirta Uzbekistano Respublikos 27-oms Nepriklausomybės metinėms ir Uzbekų kultūros centro 17-oms veiklos Lietuvoje metinėms paminėti.

Šventės metu Vilniaus ir Visagino gyventojai turės galimybę susipažinti su Vidurinės Azijos tautų folkloru, liaudies amatais ir uzbekų tautos tradicijomis, padėsiančiomis pažinti šią tolimą, tačiau labai įdomią ir turinčią gilias kultūrines tradicijas tautą bei jos atstovų, gyvenančių Lietuvoje, pasaulėjautą.

Uzbekijoje gyvena apie 32 mln. gyventojų. Uzbekų tautybės žmonės sudaro virš 83 proc. šalies gyventojų. Valstybėje taip pat gyvena tadžikai, kazachai, rusai, karakalpakai, kirgizai, totoriai, taip pat - ir lietuviai. Viso - 130 tautybių.

Lietuvoje 2011 m. surašymo duomenimis gyveno 157 uzbekų tautybės piliečiai. Daugiausiai uzbekų gyvena Vilniuje, Visagine, Jurbarke, Kelmėje.