Tautinių mažumų istorija ir kostiumai pristatyti parodoje Vilniaus miesto savivaldybėje

Data

2017 05 23

Įvertinimas
0
v_i4stpf365934.jpg

Gegužės 17 d. Vilniaus miesto savivaldybėje atidaryta paroda „Lietuvos tautinės bendrijos: istorijos keliu“.

Minėdamos tautinio kostiumo metus, Lietuvos tautinės bendrijos parodoje pristatė savo tautinius kostiumus ir istoriją. Tautinių bendrijų atstovai patys rengė tekstus ir rinko iliustracijas šiai parodai, tokiu būdu jie išsakė tai, kas joms yra svarbu ir aktualu.

Parodos organizatorius ir svečius sveikinę Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius bei Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ryšių su tautinėmis bendrijoms skyriaus vedėja Rasa Paliukienė pasidžiaugė, kad Lietuvoje tautinėms mažumoms yra ne tik sudarytos visos sąlygos saugoti, puoselėti ir skleisti savo kultūrą bei tradicijas, bet ir patys tautinių mažumų atstovai yra labai veiklūs, populiarindami savo kultūrą.

Parodos sudarytojos – Tautinių bendrijų tarybos narė, Vilniaus apskrities totorių bendruomenės pirmininkė doc. dr. Galina Miškinienė ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Kultūrinių bendrijų centro vyr. specialistė Tatjana Girniuvienė. Šią parodą palaikė ir parėmė Vilniaus miesto savivaldybės Tautinių bendrijų ir savivaldos plėtojimo komitetas.

Paroda veiks iki birželio 1 dienos.

Nuotr. Sauliaus Žiūros. Daugiau informacijos http://www.vilnius.lt/index.php?1990826171.