Trakuose vyko seminaras „Tarpkultūrinių kompetencijų ugdymas ir sklaida Pietryčių Lietuvoje“

Data

2018 05 15

Įvertinimas
2
2018-05-15 seminaras Trakuose.jpg

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės gegužės 10–11 dienomis Trakuose organizavo seminarą tautinių mažumų kultūros darbuotojams „Tarpkultūrinių kompetencijų ugdymas ir sklaida Pietryčių Lietuvoje“.

Iš visos Lietuvos suvažiavusius seminaro dalyvius sveikino departamento direktorė dr. Vida Montvydaitė ir Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė. Televizijos žurnalistas, laidų vedėjas, prodiuseris Rytis Zemkauskas seminaro dalyviams skaitė paskaitą apie tarpkultūrinę komunikaciją. E. Rudelienė ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič pasidalino su svečiais gerąja patirtimi, koordinuojant Trakų rajono kultūros, tautinių mažumų bendrijų ir vietos bendruomenių kultūrines veiklas. 

Europos socialinio fondo agentūros Projektų valdymo skyriaus projektų vadovė Diana Rušėnaitė, Trakų švietimo centro direktorė Nijolė Lisevičienė ir Lietuvos vaikų fondo direktorė Romualda Navikaitė papasakojo seminaro dalyviams apie kultūros sektoriaus galimybes pritraukti lėšas iš europinių fondų, o kultūrologė Lina Leparskienė, kartu su edukatorėmis Migle Dalgedaite ir Raimonda Kelbauskiene, pristatė Trakų krašto tradicinių amatų centro vykdomas veiklas ir edukacines programas. Vytauto Didžiojo universiteto Lietuvių išeivijos instituto direktorius prof. Egidijus Aleksandravičius dalyviams skaitė paskaitą apie kultūrinės aplinkos įtaką tautinės tapatybės formavimuisi.

Seminaro dalyviai buvo supažindinti su Užutrakio dvaro sodybos kultūriniu paveldu ir dalyvavo edukacinėje programoje „Gruzinų bendruomenės kultūrinės veiklos ir tradicijų pristatymas“, kurią organizavo Gruzijos kultūros asociacijos ,,Kachetija“ prezidentas Levanas Sepashvilis ir Vilma Sepashvili.