Vilniaus Rotušėje vyks baigiamoji Vaikų folkloro asamblėjos diena

Data

2018 09 27

Įvertinimas
0
IMG_0830_ARINUSKA-2018-17-22-40.jpg

Spalio 13 d. nuo 11 val. Vilniaus Rotušėje vyks baigiamoji Vaikų folkloro asamblėjos diena, kurioje dalyvaus vaikų kolektyvai iš įvairių Lietuvos regionų ir užsienio, atrinkti respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ metu.

Vaikų folkloro asamblėja - tai šventė visai šeimai, atverianti folkloro pasaulio duris ir leidžianti per vieną dieną išmokti daugybės dalykų. Rotušės fojė vyks kūrybinės dirbtuvės „Lietuvos tradicinių amatų meistrai – vaikams“. Čia visi norintys savomis rankomis galės pasigaminti lėlę, išmokti diržų audimo ar įžymiųjų Vilniaus verbų rišimo technikų, sužinoti liaudiško siuvinėjimo, linų ir vilnos senovinio apdirbimo, Bronzos amžiaus papuošalų, juvelyrikos iš metalo gamybos, molio lipdymo, popierinių gėlių lankstymo ir ekslibrio paslapčių.

Asamblėjos muzikinis akcentas – respublikinio konkurso „Tradicijų paveldėtojai“ laureatų koncertas, kuriame išvysime geriausius vaikų ir jaunimo folkloro kolektyvus iš Varėnos, Visagino, Vilniaus, Klaipėdos, Šalčininkų r. ir kt.

Folkloro dieną pačioje Vilniaus širdyje užbaigs net šešių valandų koncertas-maratonas „Įvairių šalių folkloro kolektyvai – vaikams“. Jo metu Rotušės koncertų salėje savo meistriškumą demonstruos užsienio šalių bei Lietuvos tautinių bendrijų folkloro ansambliai.

Rengėjai – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras, Slavų tradicinės muzikos mokykla.

Renginio rėmėjai: Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Renginiai nemokami.

 

PROGRAMA

11.00 – 18.00 LIETUVOS TRADICINIŲ AMATŲ MEISTRAI – VAIKAMS

Kūrybinės dirbtuvės

12.00 VII respublikinio vaikų ir jaunimo konkurso "TRADICIJŲ PAVELDĖTOJAI" laureatų koncertas

14.00–20.00  ĮVAIRIŲ ŠALIŲ FOLKLORO KOLEKTYVAI – VAIKAMS: 

14.00 Lietuvos tautinių bendrijų tradicijos 

15.30 Baltarusių, lenkų, ukrainiečių tradicijos

16.00 Lietuvių, ispanų, vokiečių, azerbaidžaniečių tradicijos

16.40 Rusų tradicijos

18.30 Gruzinų, estų, italų tradicijos