Vilniaus Rotušės aikštėje įvyko istorinis pasaulio lietuvių ir Lietuvos tautinių bendrijų susitikimas

Data

2018 07 02

Įvertinimas
2
54.jpg

Liepos 1-ąją Vilniuje Rotušės aikštėje trisdešimt lietuvių bendruomenių iš skirtingų pasaulio šalių ir 25 Lietuvos tautinės bendrijos susirinko į renginį „Šimtas Lietuvos veidų – sujunkime Lietuvą“, kuriuo Pasaulio Lietuvių bendruomenė ir Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės padėjo susitikti viso pasaulio lietuviams ir čia gyvenančios tautinėms mažumomis.

Renginio dalyvius sveikino šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Tautinių mažumų departamento direktorė Vida Montvydaitė, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke.

„Labai simboliška ir džiugu, kad ši bendra šventė mus susivienijo ne pagal tautinį ar kokį nors kitą išskirtinį bruožą, o pagal tai, ką mes jaučiame savo širdyse – pagal begalinę meilę Lietuvai, kuri vieniems yra gimtinė, o kitiems tapo antraisiais namais. Juk neprivalai būti lietuvis arba gyventi Lietuvoje tam, kad Lietuvą laikytum savo Tėvyne. Šio mūsų renginio pavadinimas yra „Šimtas Lietuvos veidų – sujunkime Lietuvą“, tačiau tam, kad būtume visiškai tikslūs, turėtume sakyti, ne šimtas, o 154 Lietuvos veidai, nes būtent tiek tautybių atstovų gyvena Lietuvoje. Ir visi jie savo buvimu ir savo įvairove praturtina mūsų šalį ir mūsų visuomenę, lygiai taip pat, kaip po visą pasaulį išsibarstę mūsų tautiečiai praturtina tų valstybių, kuriose jie dabar gyvena, kultūras“, – sakė Tautinių mažumų departamento direktorė dr. Vida Montvydaitė.


Be kitų atlikėjų, renginyje koncertavo tautinių bendruomenių kolektyvai: Kauno armėnų dainų ir šokių ansamblis „Hayrenik“, Karaimų ansamblis „Birlik“, Gruzijos kultūros asociacijos „Kachetija“ ansamblis, Lietuvos žydų bendruomenės dainų ir šokių ansamblis „Fajerlech“, Totorių kultūros centro folkloro ansamblis „Ilsu“, Visagino kultūros centro ukrainiečių folkloro ansamblis „Kalyna“, Vilniaus vokiečių bendruomenės ansamblis „Heimatgruss“, A. Mickevičiaus licėjaus vaikų ir jaunimo šokių ansamblis „Šimtas šypsenų“, Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos dainų ir šokių ansamblis „Wilenka“, Senjorų asociacija „Poiushchie serdtsa“, Visagino kultūros centro vaikų šokių kolektyvas „Rodničiok“, Visagino kultūros centro baltarusių liaudies dainų ansamblis „Svitanak“, Klaipėdos Karalienės Luizės jaunimo centro vokalinis ansamblis „Lel“ ir grupė „Black Biceps“.


Džojos Gundos Barysaitės ir TMD nuotr.