Vilniaus rusų folkloro centras pristatė savo patirtį Gruzijoje

Data

2017 11 02

Įvertinimas
0
Gruzija.jpg

Vilniaus rusų folkloro centro darbuotojai kartu su ansambliu „Arinuška“ viešėjo Gruzijoje, kur susitiko su kolektyvais „Bedenera“, „Lakada“, „Erkvani“, „Chorocku“ Tbilisyje, Cseledžichoje, Chorocku. Pedagogai dalinosi liaudies tradicijų populiarinimo patirtimi jaunajai  kartai.

Vilniečiai pedagogai - ekspertai Irena ir Nikolajus Zacharovai pristatė savo autorinę programą „Folkloras mokykloje“, kuria remdamiesi jau daugiau nei 20 metų sėkmingai ugdo vaikus. Gruzijos kolegos supažindino su savo unikaliomis autorinėmis folkloro mokymo programomis. Kelionės metu „Arinuška“ surengė keletą bendrų koncertų su Gruzijos kolektyvais.

Artimiausiu metu Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras, kurio vienas steigėjų yra Vilniaus rusų folkloro centras, planuoja pasirašyti bendradarbiavimo sutartį su Valstybiniu Gruzijos folkloro centru.

Projektui „Tęstinis rusų sekmadieninės mokyklos programos „Folkloras mokykloje“ pristatymas Gruzijoje“, kurio rėmuose ir vyko kūrybinis vizitas, dalinį finansavimą skyrė Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.