Vilniuje ir Visagine vyks Uzbekų kultūros dienos

Data

2018 09 26

Įvertinimas
0
1534249140_flag-uzbekistana_b.jpg

Rugsėjo 29 d. – spalio 1 d. Uzbekų kultūros centras Lietuvoje rengia šventę „Uzbekų kultūros dienos Lietuvoje – „Rytų žvaigždė“, kuri skirta Uzbekistano Respublikos 27-oms Nepriklausomybės metinėms ir Uzbekų kultūros centro 17-oms veiklos Lietuvoje metinėms paminėti.

Uzbekų kultūros dienos – projektas, kurio metu Vilniaus ir Visagino gyventojai turės galimybę susipažinti su Vidurinės Azijos tautų folkloru, liaudies amatais ir uzbekų tautos tradicijomis, padėsiančiomis pažinti šią tolimą, tačiau labai įdomią ir turinčią gilias kultūrines tradicijas tautą bei jos atstovų, gyvenančių Lietuvoje, pasaulėjautą.

Į šventę atvyks Tautinių santykių ir draugiškų ryšių su užsienio šalimis prie Uzbekistano Ministrų kabineto komiteto pirmininko pavaduotojas Komolitdin Išanchodžaev, šio komiteto skyriaus vedėjas Zakir Abidov, draugijos „Uzbekistanas – Lietuva“ direktorius Sadriddin Turobžonov, Uzbekistano dailininkų asociacijos nariai Anorkul Bojbekov ir Bobur Tursunboev, muzikinis kolektyvas „Registan“.

Profesionalus kolektyvas „Registan“ įkurtas 2005 m. Šio kolektyvo įkūrėjas ir meno vadovas – Uzbekijos Valstybinės konservatorijos profesorius, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatas, liaudies instrumentų ud ir dutar bas muzikos atlikėjas Zulchorbek Turapov.

Šventėje taip pat dalyvaus svečiai iš Latvijos ir Estijos.

Svečių iš Uzbekijos delegacija susitiks su Tautinių mažumų departamento direktore dr. Vida Montvydaite ir Ryšių su tautinėmis bendrijomis skyriaus vedėja Rasa Paliukiene.