Visagine vyko diskusija dėl Tautinių mažumų įstatymo projekto

Data

2019 10 30

Įvertinimas
0
Capture.JPG

Spalio 18 d. Visagino kultūros centre vyko diskusija „Tautinių mažumų srities teisėkūra. Patirtys ir poreikis“ su Visagino tautinių bendrijų nevyriausybinių organizacijų lyderiais ir atstovais. 

Į diskusiją, kurią inicijavo Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, atvyko 35 įvairių Visagino tautinių bendrijų organizacijų atstovai, Visagino savivaldybės tarybos nariai, mokyklų ir darželių atstovai, Visagino Švietimo pagalbos tarnybos atstovai.

Įžanginę kalbą diskusijoje tarė Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Vida Montvydaitė. Visagino kultūros centro Kultūrinės veiklos skyriaus vadovė Larisa Podberiozkina susirinkusius supažindino su Visagino tautinių bendrijų tapatybės išsaugojimo galimybėmis ir kultūrinis potencialu. Vytauto Didžiojo universiteto Politikos ir diplomatijos fakulteto dekanas, prof. Šarūnas Liekis pristatė pranešimą „Lietuvos tarptautiniai įsipareigojimai tautinių mažumų teisių srityje“.

Diskusiją moderavo Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentas dr. Grigorijus Potašenko.

Dvi valandas trukusioje diskusijoje buvo keliami Tautinių mažumų įstatymo priėmimo būtinybės, valstybinės kalbos mokymo, bendradarbiavimo su valstybės ir savivaldos institucijomis klausimai.

Reportažas apie renginį rusų kalba: