Šios temos aptarimas buvo pratęstas spalio 2 d. vykusiame 24-ame Romų nacionalinių kontaktinių institucijų susitikime (Roma National contact point meeting), kurio metu savivaldybių atstovai iš Bulgarijos, Rumunijos ir Italijos kalbėjo apie romų įtrauktį vietos lygmeniu ir dialogo skatinimą tarp gyventojų.
Taip pat susitikimo metu Europos Komisija pristatė ataskaitą, kurioje įvertintas nacionalinių romų strategijų įgyvendinimas iki 2023 m. birželio mėn. penkiose srityse:
• nacionalinių romų kontaktinių punktų veikimas;
• kova su antičigonizmu ir jo prevencija;
• segregacija švietimo ir būsto srityse;
• tikslų ir rodiklių nustatymas matuojant romų įtraukties progresą;
• romų dalyvavimo skatinimas.
Detaliau su ataskaita galima susipažinti: https://bit.ly/3XTDD2p
Simon Pugh nuotrauka
Lietuva dalį Europos Komisijos rekomendacijų jau įgyvendino, patvirtinus Romų įtraukties iki 2030 metų planą, bei posėdžio metu informavo apie Lietuvos priemones kovojant su antičigonizmu. Ryšių su tautinėmis bendrijomis skyriaus vyr. specialistė Gražina Sluško pristatė atnaujintas istorijos programas, į kurias įtraukta informacija apie romų istoriją; kampaniją „Pažink, kad nereikėtų bijoti“, projekto „Romų platforma - kelias link bendradarbiavimo su savivaldybėmis“ indėlį, kovojant su antičigonizmu. Tradiciškai posėdžio metu buvo diskutuojama apie ES struktūrinės paramos naudojimą romų integracijai.
Straipsnio pagrindinėje iliustracijoje - Simon Pugh nuotrauka
Atnaujinimo data: 2024-10-14
Kaune vyko mokymai romų tarpininkams
Padėkos dienos išvakarėse Kauno įvairių tautų kultūrų centras minėjo veiklos 20-metį
Vienintelė Lietuvoje gimnazija baltarusių mokomąja kalba švenčia atkūrimo 30-mečio jubiliejų
Taline vykusios diskusijos apie integraciją yra reikšmingos ir Lietuvai