Išvažiuojamasis pasitarimas „Žydų istorijos ir kultūros keliais“, skirtas Gaono metams

Data

2020 09 29

Įvertinimas
0
IMG_0654.JPG

Rugsėjo 29 d. Pakruojyje ir Šeduvoje vyko Tautinių mažumų departamento organizuotas išvažiuojamasis pasitarimas „Žydų istorijos ir kultūros keliais“, skirtas Gaono metams.

Pasitarime dalyvavo Tautinių mažumų departamento direktorė Vida Montvydaitė, Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Daumantas Levas Todesas, Lietuvos rusų dramos teatro vadovė Olga Polevikova, Švenčionių rajono žydų bendruomenės atstovai, istorijos tyrėjai.

Pasitarimo dalyviai aplankė Pakruojo sinagogą, kur buvo aptarti klausimai dėl paveldo įveiklinimo, naujų edukacinių pateikčių kūrimo. Šeduvoje svečiai aplankė vietines žydų kapines, aptarė istorinės atminties projektus.

Šis posėdis yra Tautinių mažumų istorijos Lietuvoje reprezentavimo 2020–2022 metų veiksmų plano dalis.

Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad šiemet minimos didžiojo Lietuvos rabino, litvakų misnagdų religinės minties lyderio, iškiliausio litvakų kultūros atstovo Vilniaus Gaono Elijo ben Saliamono Zalmano 300-ąsias gimimo metines, nusprendė 2020-uosius paskelbti Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais. Priimtame dokumente pabrėžiama, kad Lietuvos žydai yra neatskiriama mūsų visuomenės dalis dar nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų ir jų visuomenė reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo, istorijos, kultūros ir mokslo raidos.

Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metai – tai žingsnis ilgame bendradarbiavimo kelyje, kuriuo siekiama ne tik sugrąžinti į Lietuvos istorijos politikos lauką litvakiškosios istorijos dėmenį, bet ir užmegzti tęstinumą turintį dialogą tarp viso pasaulio litvakų bendruomenių, kviečiant jas aplankyti savo protėvių ir pasaulinio garso kultūros gimties vietas ir pažinti moderną Lietuvą.