BDAR
gdpr

JAV mokslininkė, Fulbraito stipendininkė dr. Susan Barfield Tautinių mažumų departamente skaitys paskaitą apie etninių mažumų kultūros atspindėjimą ugdymo programose

Data

2018 10 12

Įvertinimas
0
sue-barfield-e1441290487121.jpeg

Antradienį, spalio 16 d. 14 val. Tautinių mažumų departamente vyks Dr. Susan Barfield, Montanos Valstijos Billings Universiteto mokslininkės paskaita „Švietimo segregacija, etninių mažumų įtraukimas ir asimiliavimas“.

Paskaitoje S. Barfield pristatys įvairius švietimo modelius, iliustruojančius skirtingą politiką etninių mažumų atžvilgiu įvairiose šalyse. 

Dr. Barfield pakvies kartu aptarti ir įvertinti šiuos modelius, jų efektingumą, įgyvendinant etninių grupių integraciją. Kaip atspindėti etninių mažumų kultūrą ugdymo programose? Kaip išlaikyti sudėtingą pusiausvyrą tarp pastangų integruoti, asimiliacijos ir segregavimo?

Dr. Barfield yra JAV Montanos universiteto profesorė emeritė, turinti milžinišką edukacinio darbo su įvairiomis kultūrinėmis grupėmis patirtį visame pasaulyje. Dr. Barfield yra dirbusi daugiau nei 40 šalių, jos akademinio domėjimosi sritis – etninių mažumų kultūrų išsaugojimas, jas integruojant į daugumos kultūrą, pasitelkiant švietimą ir įtraukųjį ugdymą, taip pat dvikalbis ir daugiakalbis ugdymas.

Dr. Barfield inicijavo kelis Montanos valstijos finansuotus projektus, skirtus padidinti Amerikos čiabuvių indėnų mokytojų skaičių Montanos valstijos mokyklose. Taip pat ji įgyvendino edukacinius projektus Mapuche, Aymara ir Rapa Nui indėnų gentyse Čilėje, nuo 1990 m. yra dvikalbių anglų ir ispanų, prancūzų, arabų, vokiečių, japonų ir kinų ugdymo programų vertintoja JAV. 

Šiuo metu Dr. Barfield įgyvendina edukacinį tęstinį projektą tarp Čilės indėnų, finansuojamą National Geographic Society. Už savo veiklą mokslininkė yra gavusi Benedict J. Surwill viso gyvenimo pasiekimų apdovanojimą. Kaip Fulbraito stipendininkė Susan Barfield įgyvendino edukacinį projektą, skirtą romų integracijai Slovakijoje. Į Lietuvą atvyko Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto kvietimu, gavusi Fulbraito stipendiją trikalbei romų-lietuvių-anglų knygai vaikams bei metodinei priemonei, kaip šią knygą panaudoti pamokose, parengti.

PASKAITA IR DISKUSIJA VYKS ANGLŲ KALBA.