BDAR
gdpr

Kauno armėnų bendruomenės atstovai apdovanoti už armėnų kultūros sklaidą Lietuvoje

Data

2017 11 27

Įvertinimas
1
db_armenai17_10.jpg

Lapkričio 25 d. Kauno „Girstučio“ kultūros ir sporto centre vyko Kauno armėnų bendrijos ansamblio „Hayrenik“ 10 metų jubiliejinis koncertas, kuriame dalyvavo Tautinių mažumų departamento Ryšių su tautinėmis bendrijomis skyriaus vedėja Rasa Paliukienė ir vyr. specialistė Irma Rabcevičienė, Armėnijos ambasadorius Lietuvoje J.E. ponas Tigran Mkrtchyan, armėnų bendruomenių ir tautinių bendrijų atstovai iš visos Lietuvos.

Kauno armėnų bendrijos pirmininkui Aleksandrui Bojadžian, ansamblio „Hayrenik“ muzikos vadovui Armenui Sargsyan, aktyvioms ansamblio dalyvėms Kristinai Degutytė ir Dovilei Pervazaitei buvo įteiktos Tautinių mažumų departamento direktorės padėkos už armėnų kultūros sklaidą Lietuvoje, o ansamblio vadovei Emai Silvijai Bjadžian ir aktyviai narei Kristinai Oganesjan – Departamento atminimo dovanos, vardiniai laikrodžiai.

Prieš dešimtmetį susibūrusio, vienintelio Lietuvoje armėnų dainų ir šokių ansamblis „Hayrenik“ veikla prasidėjo nuo jaunimo ir vaikų, kurie dainavo ir šoko vadovaujami vyresnės kartos armėnų bendrijos narių. Šiuo metu į ansamblio veiklą aktyviai įsijungė ir lietuvių jaunimas, kuriam artimas ir įdomus armėnų folkloras ir kultūra. Ansamblis nuolat dalyvauja folkloriniuose renginiuose Lietuvoje ir Europoje.