KITKC kviečia jaunus menininkus dalyvauti projekte Baltrum saloje

Data

2019 08 07

Įvertinimas
0
FLYE19_kvietimas LT dalyviams.jpg

Kauno įvairių tautų kultūrų centras kviečia jaunus menininkus dalyvauti tarptautiniame projekte „Future Lab Young Europe 2019“, kurio pagrindinės veiklos vyks 2019 m. lapkričio 8 - 24 d. Baltrum saloje Šiaurės jūroje ir Kelne. Pasiūlymas skirtas 18 - 30 m. amžiaus muzikantams, šokėjams, medijų kūrėjams ir aktoriams, kurie norėtų dalintis savo kūrybine patirtimi, mokytis tarpkultūrinėje aplinkoje iš kitų dalyvių ir aktyviai prisidėti kuriant tarpdisciplininius trumpus performansus, trumpus filmus ir muziką. Mažiau galimybių turintys jauni žmonės ir tautinės mažumos yra šio projekto tikslinės grupės, todėl projektas itin tinkamas tautinių bendrijų, ypač meno kolektyvų, jaunimui, kuris šoka, dainuoja ar groja muzikos instrumentais.

Projektas yra įgyvendinamas bendradarbiaujant kultūros ir meno organizacijoms iš 6 šalių: Vokietijos, Italijos, Graikijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos. Kauno įvairių tautų kultūrų centras yra šio projekto partneris Lietuvoje. Projekto koordinatorius Vokietijoje: Roots & Routes Cologne. Kviečiami dalyviai ne tik iš Kauno, bet ir kitų Lietuvos miestų. Projekte galės dalyvauti 5 jauni žmonės ir 1 grupės vadovas iš Lietuvos. ES programos „Erasmus+“ lėšomis bus apmokamos visos apgyvendinimo, maitinimo ir programos išlaidos. Taip pat bus apmokėta iki 275 Eur kelionės išlaidų. Dalyviams galimai reiks tik apmokėti kelionės išlaidas, kurios viršys tuos 275 Eur. Tautinių bendrijų dalyvavimą šiame projekte dalinai remia Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Kūrybiniai menininkų projektai yra nuolat rengiami mažai apgyvendintoje Baltrum saloje. Tai unikali vieta, pasiekiama tik laivais, kurioje nėra automobilių, yra įkurtas gamtos rezervatas. Dalyviai bus apgyvendinti namelyje, kuriame reikės patiems ruošti maistą ir rūpintis švara. Programos pabaigoje bus vykstama į Kelno miestą. Lapkričio 23 d. ten planuojamas viešas projekto dalyvių pasirodymas. Daugiau apie 2017 m. Baltrum saloje vykusį projektą galite rasti čia: https://youtu.be/nXSevLZr_mo (Video Documentary), https://youtu.be/jiEN_vlLu8I (Into the Box).

Nuo 2013 m. Kauno įvairių tautų kultūrų centras formaliai dalyvavo daugiau nei 30 tarptautinių projektų, iš kurių daugelis buvo dalinai finansuoti pagal ES programos „Erasmus+“ pirmą (KA1) ar antrą (KA2) veiksmą. Aktyviose veiklose užsienyje (Vokietijoje, Nyderlanduose, Ispanijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje, Graikijoje, Kipre, Italijoje) dalyvavo daugiau nei 80 žmonių, daugelis iš jų buvo atrinkti iš tautinių bendrijų. 2015 m. Kauno įvairių tautų kultūrų centrui suteikta akreditacija priimti savanorius iš užsienio, įgytas Europos savanorių tarnybos (EST) priimančios organizacijos statusas. Tais pačiais metais įstaiga priimta į tarptautinę kultūros įstaigų ir organizacijų asociaciją „Roots & Routes International“ ir tapo pirmąja jos nare iš Lietuvos. Nuo 2016 m. įstaiga pradėjo koordinuoti tarptautinius projektus Lietuvoje, sėkmingai įgyvendino projektus „I-CARE: InterCulture Against Racism in Europe“, „CLICK ON: Connecting Leads Into Comprehensive Knowledge Of Networking“ ir „I-CARE: InterCulture Against Racism in Europe“. „Future Lab Young Europe 2019“ jau yra 16 Kauno įvairių tautų kultūrų centro projektas, kurį įstaiga įgyvendina bendradarbiaudami su partneriais iš „Roots & Routes International“ asociacijos.

Norinčių dalyvauti projekte „Future Lab Young Europe 2019“ prašome iki 2019 m. rugsėjo 1 d. užpildyti dalyvio anketą: http://bit.ly/flye19-lt. Projekto veiklos vyks anglų kalba. Būtina turėti stiprią motyvaciją, taip pat galimybes ir siekius perkelti Vokietijoje įgytas žinias į veiklas ar projektus, kurie galėtų būti organizuojami Lietuvoje.

Daugiau informacijos: Dainius Babilas, tel. 8-684-72505, el.paštu dainius@minority.lt.