Kviečia festivalis „Čia mūsų gimtinė, čia mūsų namai“

Data

2020 07 07

Įvertinimas
0
foto_8.jpg

Liepos 8 dieną trakiečius ir jų svečius vėl nudžiugins tradicinis, jau IV tautinių bendrijų festivalis „Čia mūsų gimtinė, čia mūsų namai“.

Lietuva, daugiakultūrė valstybė, tapusi daugeliui tautinių bendrijų gimtuoju kraštu. Tautinės mažumos yra svarbi visuomenės dalis: ilgus šimtmečius savo savita kultūra, papročiais, gyvenimo būdu jos svariai praturtina mūsų šalies kultūrą. Norėdami labiau pažinti savo gimto krašto istorinį ir etnokultūrinį paveldą  Trakų kultūros rūmai rengia tautinių mažumų kultūrą puoselėjantį projektą „Čia mūsų gimtinė“, remiamą Tautinių mažumų departamento prie LR vyriausybės. Veiklų metu į vieną būrį renkasi Lietuvoje gyvenančios tautinės bendrijos, kalba savo gimta kalba, dainuoja, šoka, dalinasi savo kultūriniu paveldu.

Šiais metais, bendradarbiaudami su Trakų istorijos muziejumi, IV tautinių bendrijų festivalį „Čia mūsų gimtinė, čia mūsų namai“ rengiame senojoje Trakų Salos pilyje, menančioje svarbius mūsų valstybei istorinius įvykius. Renginys taps Valstybės dekados Trakuose viena iš dalių.

Festivalio metu pilies kieme įsikurs savo margumu ir įvairove stebinantis bei traukiantis  Tautų miestelis. Miestelio lankytojai nuo 10.00 val. galės susipažinti su tautinių bendrijų amatais, kulinariniu paveldu, dalyvaus edukaciniuose užsiėmimuose.

Nuo 12.00 val. žiūrovai stebės įvairiaspalvę koncertinę tautų programą. Savo tautos dainas, šokius, muziką atliks lenkų, žydų, rusų, totorių, karaimų, ukrainiečių, vokiečių, baltarusių meno kolektyvai. Sulauksime daugybės atlikėjų iš Klaipėdos, Visagino bei Vilniaus.

Viktorija Šamatovičienė

Trakų kultūros rūmų renginių organizatorė, projekto vadovė