BDAR
gdpr

Kviečiame tautinių mažumų tematika besidominčius žurnalistus pretenduoti į premiją už tarpkultūrinio dialogo skatinimą

Data

2018 10 15

Įvertinimas
0
newspapers-1.jpg

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, siekdamas paskatinti įvairių tautybių Lietuvos gyventojų tarpkultūrinį dialogą, pasikeitimą gerąja patirtimi bei kultūriniu paveldu, tęsia tradiciją apdovanoti asmenis, labiausiai prisidėjusius prie tautinės tolerancijos, tarpkultūrinio dialogo skatinimo visuomenės informavimo priemonėse.

Į premiją „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“ gali pretenduoti straipsnio, radijo arba televizijos laidos, skatinančios tarpkultūrinį dialogą autorius arba autorių kolektyvas, savo darbą publikavęs spaudoje arba elektroninėje žiniasklaidoje, skelbęs per radiją arba televiziją nuo praėjusių metų spalio 15 d. iki einamųjų metų spalio 14 d. imtinai.

Konkursiniai darbai kartu su užpildyta anketa iki lapkričio 1 d. turi būti siunčiami adresu Raugyklos g. 25-102, LT-01140 Vilnius. Ant voko būtina nurodyti „Konkursui „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“.

Per vienuolika metų premijas ar nominacijas už savo reportažus, laidas ir publikacijas apie tautines mažumas yra gavę: LRT žurnalistai Virginijus Savukynas ir Olegas Kurdiukovas, žurnalo „Verslo klasė“ autorė Inga Liutkevičienė, Dainius Radzevičius už laidas „Žinių radijuje“, portalo DELFI žurnalistai Natalija Zverko ir Mindaugas Jackevičius, internetinio portalo „Penki TV“ žurnalistė Indrė Valantinaitė, „Pūko TV“ žurnalistė Justina Lasauskaitė ir „Lietuvos žinių“ žurnalistė Goda Ambrazas. 

2017 m. konkurse dalyvavo 37 darbai: televizijos laidos, straipsniai ir interviu. Komisijos sprendimu premija lygiomis dalimis buvo skirta redaktoriui, kino kūrėjui Vitalijui Karakorskiui ir žurnalistui Siarhejui Haurylenkai. Atminimo dovana – departamento vardinis laikrodis – buvo įteikta leidinio „Alytaus naujienos“ žurnalistei Aldonai Kudzienei.

Pastebėti kitas kultūras, geruosius pavyzdžius, mūsų bendro sugyvenimo teikiamas galimybes ir sugebėti tai įdomiai, naudingai pateikti skaitytojui, žiūrovui ar klausytojai yra nelengva ir dažnai būna užgožiama noro greitai pasiekti kuo didesnę auditoriją, siūlant jiems populiarią, bet ne visuomet turiningą informaciją. Todėl džiaugsimės galėdami pagerbti žurnalistus, dėmesį savo publikacijose skiriantiems įdomiai, bet drauge ir labai jautriai temai – tolerancijai, daugiakultūriškumui – mūsų šalies tautinėms bendruomenėms.

Parsisiųsti dalyvio anketą ir susipažinti su premijos nuostatais galite čia.