BDAR
gdpr

Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas susitiko su tautinių bendrijų atstovais

Data

2017 02 10

Įvertinimas
0
1.jpg

Penktadienį, vasario 10 d. Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis susitiko su Tautinių bendrijų atstovais. Susitikimo metu tautinių bendrijų nariai padėkojo Seimo Pirmininkui už dėmesį tautinėms bendruomenėms bei pristatė aktualius klausimus.

Tautinių bendruomenių atstovai išreiškė susirūpinimą dėl visuomenės informavimo šaltiniuose pasigirstančių nuomonių, kad tautinės mažumos yra nelojalios šaliai ir pabrėžė bendruomenių siekį kurti įvairiatautę nepriklausomą Lietuvos valstybę. Pasisakę bendruomenių atstovai vylėsi, kad nedraugiškos Lietuvai propagandos tikslai – tautiniu pagrindu supriešinti Lietuvoje gyvenančius žmones, liks be atsako.

Seimo Pirmininkas pritarė tautinių bendruomenių išsakytai pozicijai, kad tautinių mažumų politika gali ženkliai prisidėti prie valstybės gerovės kūrimo ir yra tampriai susijusi su nacionaliniu saugumu ir užsienio politika“,

Susitikimo dalyviai kreipėsi į parlamento vadovą dėl tautinių bendrijų politikos įtraukimo į Seimo ir jo komitetų darbotvarkę, įsteigiant Tautinių mažumų reikalų pakomitetį prie Seimo Žmogaus teisių komiteto, akcentavo Tautinių mažumų įstatymo poreikį, dėmesį negausių bendruomenių tautinės tapatybės išsaugojimui, pabrėžė išliekantį vardų ir pavardžių rašymo klausimą.

Nuotraukas iš susitikimo žiūrėkite galerijoje:

http://tmde.lrv.lt/lt/galerija/susitikimas-su-seimo-pirmininku-viktoru-pranckieciu

 

(Lietuvos Respublikos Seimo nuotraukos iš https://www.flickr.com/photos/[email protected]).