BDAR
gdpr

M. Mažvydo bibliotekoje pristatyti geriausi pastarųjų metų akademiniai darbai apie tautines mažumas bei virtualus žaidimas „Lietuvą kuriame kartu“

Data

2019 12 05

Įvertinimas
0
02.jpg

2019 gruodžio 4 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko Tautinių mažumų departamento paruoštos akademinių darbų tautinių mažumų tematika konkurso laureatų darbų rinktinės ir žaidimo apie Lietuvos tautines mažumas „Lietuvą kuriame kartu“ pristatymai.

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, siekdamas paskatinti aukštųjų universitetinių mokyklų studentus domėtis Lietuvos tautinėmis mažumomis ir įvairių studijų krypčių mokslo darbams rinktis su tautinėmis mažumomis susijusias temas, kasmet skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą.

Per ketverius konkurso organizavimo metus Departamentas gavo 44 darbus iš Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų. Tai bakalauro ir magistro darbai, doktorantų straipsniai ir disertacijos, atspindėję sociologijos, istorijos, lingvistikos, pedagogikos ir komunikacijos mokslams svarbias temas, įdomius klausimus ir aktualias problemas.

Renginio metu akademinių darbų autoriai pristatė darbus „Transnacionaliniai romų genocido atminties aspektai“, „Vilko vaikų“ bendruomenės istorija ir atmintis Lietuvoje“, „Tautinės mažumos Lietuvos istorijos mokykliniame naratyve 1918–2018 m.“ ir kt.

Akademinių darbų tautinių mažumų tematika konkurso laureatų tekstų rinktinė. 

Tautinių mažumų departamento iniciatyva sukurtame virtualiame žaidime „Lietuvą kuriame kartu“ https://zaidimas.kuriame-kartu.lt/, kuris taip pat buvo pristatytas renginio metu, vartotojai turės galimybę susipažinti su Lietuvoje gyvenančiomis tautinėmis mažumomis, jų kultūra, tradicijomis, paveldu ir žinomais atstovais. Žaidėjai kviečiami fiksuoti akimirką, kuri atskleistų kurią nors Lietuvos tautinę mažumą, kelti nuotrauką į vieną iš 3 kategorijų ir atrasti dar nepažintas tautas. Surinkę visus 3 objektus (maistas, kultūra, žmonės), žaidėjai galės atrakinti naują tautą, gauti prizus ir sužinoti dar daugiau.