Palangoje prasidėjo kūrybinė stovykla – meistriškumo kursai „Tradicija“

Data

2019 06 28

Įvertinimas
0
IMG_5482.jpg

Birželio 26 d. Palangoje jau devynioliktą kartą atidaryta populiari ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse kūrybinė stovykla-meistriškumo kursai „Tradicija“. Spalvingame atidarymo koncerte dalyvavo virš šimto vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų folkloro kolektyvų dalyvių, jų vadovų bei pripažintų folkloro specialistų iš Lietuvos, Rusijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos, Gruzijos ir kitų šalių.

„Tradicijos“ atidarymo koncerto metu dalyvius pasveikino Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė Vida Montvydaitė. Ji pažymėjo, kad jau devynioliktą kartą vykstanti stovykla yra geriausia Lietuvos tautinių mažumų tradicijų puoselėjimo forma, reikalinga vaikams ir jaunimui. Be to, pranešė gerą žinią, kad Departamentas ir toliau planuoja remti šią stovyklą.

Iki liepos 3 d. vyksiančioje stovykloje vyks meistriškumo kursai, bus pristatytos pažangiausios darbo su folkloro kolektyvais metodikos, vyks apskrito stalo diskusijos, seminarai, kūrybinės laboratorijos, viktorinos, unikalių dokumentinių filmų iš įvairių folkloro ekspedicijų peržiūros, tautinių šokių vakarai bei folkloro ansamblių koncertai ir dar daug kitų įdomių, neužmirštamų veiklų.

Organizatoriai kviečia visus norinčius į kūrybinės stovyklos-meistriškumo kursų „Tradicija“ baigiamąjį koncertą, kuris vyks liepos 2 d. 20 val. Palangos gintaro muziejuje.

Tarptautinės vasaros kūrybinės stovyklos – meistriškumo kursų „Tradicija“ organizatoriai – Lietuvos tautinių mažumų folkloro ir etnografijos centras, Slavų tradicinė muzikos mokykla, Vilniaus rusų folkloro centras.

Partneriai – Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Vilniaus miesto savivaldybė.