BDAR
gdpr

Projektas "CLICK ON“ lankėsi Vilniuje

Data

2017 02 09

Įvertinimas
0
2017-02-09 CLICK ON.jpg

Kauno įvairių tautų kultūrų centras kartu su partneriais iš 12 šalių vykdo įvairias tarptautinio projekto "CLICK ON: Connecting Leads Into Comprehensive Knowledge Of Networking" veiklas. Net 30 įvairių kultūros ir pilietinių organizacijų atstovų iš Albanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Egipto, Graikijos, Ispanijos, Jordanijos, Kipro, Kroatijos, Portugalijos, Rumunijos, Rusijos ir Serbijos dalyvauja dešimties dienų programoje, skirtoje skaitmeninių ir internetinių priemonių naudojimui ugdant pilietinę atsakomybę, mažinant tautinę diskriminaciją ir stiprinant atskirtį patiriančių bendruomenių įsitraukimą. Projekto tikslas – skatinti pilietinę atsakomybę virtualioje erdvėje (online citizenship) ir mažinti įvairių formų diskriminaciją.

2017 m. vasario 7 d. projekto dalyviai lankėsi Tautinių bendrijų namuose, kur jiems buvo pristatyta tautinių bendrijų namų vykdoma veikla. Tautinių mažumų departamento vyriausioji specialistė Erika česnavičiūtė supažindino su departamento veikla, pagrindinėmis programomis, iniciatyvomis, rengiamais seminarais ir vykdomais projektais. Departamento atstovė pristatė dar anuometinio Tautinių mažumų ir išeivijos departamento pradėtą tradiciją pagerbti žurnalistus, dėmesį savo publikacijose skiriančius tolerancijai, daugiakultūriškumui – premiją „Už tarpkultūrinį dialogą“.

Susitikime taip pat dalyvavo iniciatyvos „Jie pasirinko Lietuvą“ autorius Domas Burkauskas, kuris pristatė socialiniame tinkle „Facebook“ sukurtą puslapį, skirtą į Lietuvą atvykstantiems pabėgėliams, kurie prašo pagalbos pradedant naują gyvenimą mūsų šalyje ir visiems Lietuvos piliečiams, kurie gali jiems padėti. Puslapis „Jie pasirinko Lietuvą“ ne tik pasakoja į mūsų šalį atvykusių pabėgėlių istorijas, bet ir ieško jiems darbo, būsto ar tolerantiškos bendruomenės. Domas Burkauskas stengiasi sugriauti mitą, kad į Lietuvą esą atvyksta nekvalifikuoti žmonės, o vietiniai darbdaviai kratosi atvykėlių.

Judėjimo „Media4change“ atstovė projekto dalyviams pristatė kampaniją „MYLIU PANDĄ“. Tai – nacionalinė džiaugsmo kampanija, grindžiama pozityviu mąstymu ir žmogaus teisių vertybėmis. Kampanija, vykdydama žmogaus teisių edukacija bei patyčių prevencija, siekia skatinti aktyvų jaunimo dalyvavimą, puoselėjant žmogaus teisių vertybes. Kampanijos simboliu pasirinkta panda kviečia džiaugsmo ir gerumo kasdienybėje nepaversti nykstančia rūšimi bei kurti visuomenę, paremtą tarpusavio supratimu ir įvairove. Kampaniją įkvėpė tarptautinis judėjimas „No Hate Speech Movement“  (Judėjimas be neapykantos).

(Nuotraukoje – 2017 metų projekto dalyviai).