BDAR

Spalį žiniasklaidoje augo pranešimų apie musulmonus skaičius

Data

2020 11 23

Įvertinimas
0
126331408_3556677674385708_2992038098221881569_n.png

Spalio mėnesį žiniasklaidos monitoringas parodė didelį žurnalistinių darbų augimą apie musulmonus. Daugiausiai tai susiję su dvejais įvykdytais teroro išpuoliais Prancūzijoje.

Lyginant pastarųjų trijų mėnesių (rugpjūčio, rugsėjo, spalio) tendencijas, spalį stebimas gana stiprus pokytis – smarkiai išaugo neigiamo konteksto darbų kiekis, daugiausiai dėl anksčiau minėtų išpuolių.

Komentuojant įvykius žiniasklaidoje nusistatymo prieš islamą apraiškų buvo galima rasti, ypatingai nesisteminėje žiniasklaidoje, kurioje islamas sugrėsminamas ir pristatomas kaip pavojus vakarietiškam gyvenimo būdui, o radikalūs teroristiniai aktai pateikiami kaip visos musulmonų bendruomenės atvaizdas.

Tačiau galima pasidžiaugti, kad didžioji dauguma žurnalistinių darbų raportuodami įvykius išlaiko tam tikrą skirtį tarp visos musulmonų religinės bendruomenės ir radikalizmo, susilaiko nuo islamo interpretacijų ar stereotipų apie musulmonus skatinimo.

Daugiau spalio žiniasklaidos monitoringo rezultatų rasite čia: https://bit.ly/2UBMbuz.

Vykdomas žiniasklaidos monitoringas yra projekto „Tautinių mažumų atstovų įtraukimas į darbo rinką“ dalis. Projektas įgyvendinamas kartu su Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Finansuojama iš Europos socialinio fondo.