BDAR
gdpr

Susitikimas su Švenčionių rajono savivaldybės meru

Data

2017 01 31

Įvertinimas
0
Cirkliškio dvaras.jpg

Tautinių mažumų departamento direktorė Vida Montvydaitė 2017 m. sausio 31 d. susitiko su Švenčionių rajono savivaldybės meru Rimantu  Klipčiumi, Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėja Teresa Sansevičiene, skyriaus vyr. specialiste Giedre Viščionyte ir Švenčionių rajono savivaldybės mero padėjėja Miranda Kaneckaja-Steckevičiene.

Susitikimo metu buvo apžvelgtas Pietryčių Lietuvos projektų įgyvendinimas 2016 metais, įvertintos bendradarbiavimo galimybės tautinių mažumų srityje ir perspektyvos 2017 metais, diskutuota apie atskirų Švenčionių rajono tautinių mažumų bendruomenių poreikius, sutarta dėl glaudesnio tarpinstitucinio bendradarbiavimo.

Tautinių mažumų departamento vadovė pristatė departamento veiklą ir papasakojo apie sudarytas sąlygas nevyriausybinėms organizacijoms dalyvauti konkursuose teikiant paraiškas projektų finansavimui tautinių mažumų kultūros sklaidos ir kultūrinio bendradarbiavimo Pietryčių Lietuvoje kategorijoje. Kaip vieną iš pagrindinių prioritetų Vida Montvydaitė išskyrė mokyklų tarpkultūrinio bendradarbiavimo ir dialogo skatinimą. Ji pasidžiaugė, kad Švenčionių rajonas aktyviai įgyvendina kultūros projektus, skatinančius tautinių mažumų kultūrų plėtotę.

Meras Rimantas Klipčius teigė, kad Švenčionių rajono savivaldybei ir Tautinių mažumų departamentui reikia glaudžiai bendradarbiauti sprendžiant klausimus, susijusius su  tautinėmis mažumomis, gyvenančiomis daugiatautėje ir daugiakultūrėje aplinkoje, bei jų poreikiais. 

(Nuotraukoje – XVIII-XIX a. architektūros paminklas grafų Mastovskių statyti dvaro rūmai su išlikusia kalve ir ledaine Cirkliškio kaime, Švenčionių r.)