Tautinių bendrijų atstovai dalyvavo projekte „Vizualinio mąstymo mainai mene“

Data

2020 09 14

Įvertinimas
0
MO projektas 2020.jpg

Tautinių bendrijų atstovai dalyvavo MO muziejaus ir Britų tarybos organizuotame projekte „Vizualinio mąstymo mainai mene“, kurio tikslas – įtraukti įvairias etnines bendruomenes į muziejaus veiklas, supažindinti jas su moderniuoju menu.

Projekto atspirties taškas – MO muziejuje vykstanti didžioji paroda „Kodėl taip sunku mylėti?“. Ją kuria pasaulinio garso britų režisierius, BAFTA laureatas Peter Greenaway ir olandų menininkė Saskia Boddeke. Paroda analizuoja šiuo metu ypatingai aktualią ir universalią priešybių problematiką. Tuo pačiu ji užduoda klausimus, kodėl sunku mylėti kitą, nesvarbu, koks jis būtų. Menininkai parodoje analizuoja žmonijai būdingą siekį panaikinti socialines, politines ir ekonomines nelygybes, keliami atvirumo kitam klausimai.

Taigi projekte, atsispiriant nuo šiuolaikinio meno ir parodoje analizuojamos temos, siekiama kelti klausimus, megzti dialogą ir įkvėpti kritiškai mąstyti etninių bei socialiai pažeidžiamų bendruomenių atstovus. Tam pasitelkiamas plačiai pasaulyje taikomas vizualinio mąstymo strategijos metodas.

Projekte dalyvavo armėnų, rusų, totorių, moldavų-rumunų bendruomenių atstovai. Pirma sesija vyko Tautinių bendrijų namuose liepos 16 d. Susipažinome su edukacijų vadove ir savanorių koordinatorė Jurgita Zigmante bei edukatore Justina Kaminskaite. Sesijoje supratome, kad visi dalyviai iš tikro turime labai daug bendro.

Antra sesija vyko liepos 30 d. MO muziejuje. Kalbėjome apie kritinį mąstymą. Trečia sesija taip pat vyko taip MO muziejuje. Kalbėjome apie vizualinį mąstymą. Nuostabūs atradimai. Baigiamoji sesija rugsėjo 8 d. – projekto veiklų refleksija, diskusijos, ekskursija po paroda „Kodėl taip sunku mylėti?“.

Išmokome kartu analizuoti šiuolaikinio meno kūrinius. Bendrauti ir priimti kitų nuomonę. Atradome kūrybišką mąstymą. Užmiršdami per sesijas, kurios truko po 2 val., apie kasdienius rūpesčius. Pajutome vidinę laisvę, kuri skatina būti supratingais ir kūrybingais. Manau, kad tai padės ateityje bendrauti šeimose ir tautinėse bendruomenėse.

Lučija Bartkienė
Lietuvos rumunų kultūros bendrijos Dačija, jungiančios
išeivius iš Moldovos Respublikos ir Rumunijos,
pirmininkė