BDAR
gdpr

Tautinių mažumų departamente paskaitą skaitė JAV mokslininkė dr. Susan Barfield

Data

2018 10 17

Įvertinimas
0
05.jpg

Spalio 16 d. Tautinių mažumų departamente viešėjusi Montanos Valstijos Billings universiteto mokslininkė dr. Susan Barfield pasidalino patirtimi, integruojant tautinių mažumų kultūrą į ugdymo programas JAV ir kitose valstybėse. 

Paskaitoje „Švietimo segregacija, etninių mažumų įtraukimas ir asimiliavimas“ S. Barfield pristatė įvairius švietimo modelius, iliustruojančius skirtingą politiką etninių mažumų atžvilgiu.

Dr. Barfield turi didelę edukacinio darbo su įvairiomis kultūrinėmis grupėmis patirtį visame pasaulyje. Mokslininkė yra dirbusi daugiau nei 40 šalių, jos akademinio domėjimosi sritis – etninių mažumų kultūrų išsaugojimas, jas integruojant į daugumos kultūrą, pasitelkiant švietimą ir įtraukųjį ugdymą, taip pat dvikalbis ir daugiakalbis ugdymas.

Dr. Barfield inicijavo kelis Montanos valstijos finansuotus projektus, skirtus padidinti Amerikos indėnų mokytojų skaičių Montanos valstijos mokyklose. Taip pat ji įgyvendino edukacinius projektus Mapuche, Aymara ir Rapa Nui indėnų gentyse Čilėje, nuo 1990 m. yra dvikalbių anglų ir ispanų, prancūzų, arabų, vokiečių, japonų ir kinų ugdymo programų vertintoja JAV.

Šiuo metu Dr. Barfield įgyvendina edukacinį tęstinį projektą tarp Čilės indėnų, finansuojamą National Geographic Society. Už savo veiklą mokslininkė yra gavusi Benedict J. Surwill viso gyvenimo pasiekimų apdovanojimą. Kaip Fulbraito stipendininkė Susan Barfield įgyvendino edukacinį projektą, skirtą romų integracijai Slovakijoje. Į Lietuvą atvyko Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto kvietimu, gavusi Fulbraito stipendiją trikalbei romų-lietuvių-anglų knygai vaikams bei metodinei priemonei, kaip šią knygą panaudoti pamokose, parengti.