BDAR
gdpr

Tautinių mažumų departamento atstovai lankėsi Vilniaus Senamiesčio mokykloje

Data

2017 01 27

Įvertinimas
0
LOGO su uzrasu horiz2.jpg

2017 m. sausio 27 dieną Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės direktorė dr. Vida Montvydaitė ir Ryšių su tautinėmis bendrijomis skyriaus vedėja Rasa Paliukienė lankėsi Vilniaus Senamiesčio mokykloje, kur susitiko su mokyklos administracija. Susitikimo metu buvo aptartas Vilniaus miesto savivaldybės tarybos patvirtintas mokyklos rusų mokomąja kalba reorganizavimo planas, prijungiant ją prie Vilniaus Liepkalnio pagrindinės mokyklos. Ši reorganizacija turėtų būti įvykdyta iki 2017 m. rugpjūčio 31 dienos.

Tautinių mažumų departamentas pritaria Vilniaus Senamiesčio mokyklos administracijos bei tėvų komiteto susirūpinimui dėl skubotų sprendimų priėmimo ir reiškia solidarumą su mokyklos bendruomene. Jausdami bendrą atsakomybę dėl tautinių mažumų šeimų gerovės, matome būtinybę kartu su visomis suinteresuotomis pusėmis spręsti susidariusią situaciją ir prieš priimant sprendimus, kurie įtakotų Vilniaus miesto rusų bendruomenės poreikius, išklausyti mokyklos administracijos bei tėvų komiteto siūlymus. Pabrėžtina, jog Vilniaus Senamiesčio mokyklos administracija nesipriešina pokyčiams, susijusiems su ugdymo proceso ir mokymo aplinkos gerinimu, tačiau prašo atsižvelgti į mokyklos bendruomenės interesus.

Susitikimo metu nuspręsta raštu kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą, inicijuojant susitikimą su Vilniaus Senamiesčio mokyklos administracija ir bendruomene prieš tolimesnių sprendimų priėmimą.