BDAR

Tautinių mažumų departamento atstovės lankėsi Klaipėdoje

Data

2017 03 27

Įvertinimas
0
DSC_0652.JPG

2017 metų kovo 9-10 dienomis Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ryšiu su tautinėmis bendrijomis skyriaus vedėja Rasa Paliukienė ir vyriausioji specialistė Aušra Šokaitienė lankėsi Klaipėdoje.

Kovo 10 dieną departamento atstovės dalyvavo Klaipėdos ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ organizuotame renginyje, skirtame ukrainiečių poetui T. Ševčenkos kūrybai paminėti. Renginyje pasirodė kolektyvai „Rušničiok“, „Kalyna“ ir ukrainiečių sekmadieninės mokyklos pučiamųjų būrelio auklėtinės.

Kovo 11 dieną Rasa Paliukienė ir Aušra Šokaitienė lankėsi Klaipėdos tautinių kultūros centre ir susitiko su uostamiesčio bendruomenėmis, turinčiomis čia patalpas – Klaipėdos miesto baltarusių bendrija „Krynica“ ir jos pirmininku Nikolaj Logvin, Ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ ir jos pirmininke Lidia Trigub, Klaipėdos žydų bendruomene ir jos pirmininku Feliksu Puzemskiu, Klaipėdos vokiečių bendrija ir jos pirmininku Klaus Peter Paul Grudzinskas, kultūros vadybininke Rasa Miuller ir S. Dacho namų vadovu Arnoldu Piklaps. Joms skirtose patalpose bendruomenės turi galimybę puoselėti savo kultūrą ir tautines tradicijas, mokytis kalbos bei vykdyti sekmadieninės mokyklos veiklą.

Vėliau vyko Klaipėdos tautinių kultūrų centro organizuotas seminaras „Lietuvių kalba – tai tiltas tautinių mažumų sėkmingam integravimui į visuomenę“. Seminare dalyvavo Klaipėdos miesto tautinių bendrijų atstovai, mokytojai. Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtą seminarą vedė lietuvių kalbos mokytoja Irena Grauslienė. Po seminaro departamento veikla buvo pristatyta apskrito stalo diskusijoje.

Nuotraukas žiūrėkite galerijoje:

http://tmde.lrv.lt/lt/galerija/2017-03-11-12-klaipeda