Tautiška Giesmė aplink pasaulį 2020 kviečia kurti vienybės tiltus globaliame pasaulyje

Data

2020 06 30

Įvertinimas
0
Tautiska Giesme 2020_Page_1.jpg

Atsižvelgiant į karantino sąlygas ir numatomus žmonių susibūrimo ribojimus bei atliepiant šių metų „Tautiškos giesmės aplink pasaulį“ žinutę („... vienybės tiltai globaliame pasaulyje...“), pakvieskime visus Lietuvos himną giedoti į atviras erdves prie upių ir tiltų Lietuvoje ir visame pasaulyje, kur galima laikytis saugaus atstumo ir tuo pačių jaustis/būti drauge. Išreiškiant Žmonijos bendrystės idėją, kvieskime pasaulio lietuvius savo giedojimo vietą, (jeigu leidžia karantino sąlygos toje šalyje) rinktis upių krantinėse šalia žymaus tos vietovės tilto.

Kasdien sparčiai visame pasaulyje augantis COVID-19 atvejų skaičius emociškai veikė kiekvieną iš mūsų, nepaisant tautybės, lyties, rasės, religijos, politinių įsitikinimų ar kitų skirtumų. Nesvarbu, kurioje pasaulio vietovėje lietuviai gyvena – pandemijos rizika visur vienoda. Esame pasaulio dalis, pasaulis lygiai taip pat kovoja su COVID-19 grėsme. Kova su COVID-19 tęsiasi ir negalime švęsti pergalės, tačiau galime švęsti tai, jog nugali žmonių sąmoningumas, vienybė, pagalba vienas kitam, susitelkimas ir savanorystė ir pasišventimas.

Šiais išskirtiniais metais, įvairiuose pasaulio kraštuose gyvenantys lietuviai giedos ne vien švęsdami savo valstybę, tačiau švęsdami ir pasaulio žmonių bendrystę.

Lietuviai – atviri ir galės pakviesti visus draugus, kolegas ir kaimynus, bendruomenes užsienio šalyse prisijungti ir giedoti savo valstybių himnus drauge, tokiu būdu atveriant mūsų nacionalinės tradicijos ribas ir skatinant bendrystę be sienų.

Vilniečiai kviečiame giedoti „Tautišką Giesmę“ abiejose Neries krantinės pusėse. Mindaugo tiltas sujungs ne tik du krantus, bet ir istorinį bei naująjį miestą, žmones šiapus ir anapus krantų, o nuo šalia esančio Gedimino pilies bokšto būtų paduotas tonas „Tautiškos giesmei aplink pasaulį“ giedojimui.

Išplėtota koncertinė programa, kurios trukmė apie 60 min, išskiriant atskirą žiūrovų zoną žiūrovams (pagal galiojančias karantino sąlygas žmonių susibūrimui) reikalingą televizijos transliacijos atmosferai sukurti. Koncertinė programa būtų pinama iš atlikėjų ir grupių sudarančių darnius duetus simbolizuojančius du krantus. Tarp kūrinių transliuojami reportažai iš skirtingų pasaulio kraštų. 

Prieš 21:00 – kūrinys „Muzikinis tiltas“ ir Lietuvos Respublikos Prezidento sveikinimas, 21:00 – „Tautiška Giesmė aplink pasaulį“.