BDAR

Tolerancijos diena nuotoliniu būdu paminėta kartu su Klaipėdos tautinių kultūrų centru

Data

2020 11 18

Įvertinimas
0
IMG_20201118_130615.jpg

Lapkričio 18 d. Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kartu su Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centru bei tautinių mažumų nevyriausybinių organizacijų vadovais nuotoliniu būdu organizavo Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimą.

Sveikindama dalyvius, Tautinių mažumų departamento direktorė dr. Vida Montvydaitė pabrėžė, kad šis laikmetis yra gera proga permąstyti darbo vertybes ir bendradarbiavimo principus: „Dabar visi esame kryžkelėje, kai reikia sugalvoti, kaip neišbarstyti savo įdirbio ir entuziazmo susitikti, bendrauti, nes jūsų darbai yra savanoriški, grindžiami noro išsaugoti savo tautiškumą, o tai daryti nėra paprasta daryti karantino sąlygomis“.

Pasak Departamento direktorės, šiuo metu tautinės bendruomenės susiduria su keliais iššūkiais - reikia galvoti apie jaunimo įtraukimą, bet tuo pačiu tautinių mažumų kultūrines veiklas kelti į virtualią erdvę ir vyresniems žmonėms suprantama forma.

Tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Daumantas Levas Todesas savo sveikinime akcentavo, kad Klaipėda yra išskirtinis miestas, kuriame suaugo begalė tautų ir kultūrų. Tai, pasak pirmininko, yra neatsitiktinai, nes jūrų uostas atveria Lietuvą įvairioms kultūroms, lavina empatiją, toleranciją ir atvirumą.

Departamento direktorė pasveikino ir apdovanojo nusipelniusius Klaipėdos miesto tautinių bendrijų atstovus.

Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Eglė Deltuvaitė pasidalino įžvalgomis apie Klaipėdos miesto savivaldybės tautinių kultūrų centro ir Klaipėdos miesto tautinių bendrijų vykdomą veiklą. Susitikimo dalyviams buvo pristatytas vaizdo reportažas apie Klaipėdos tautinių kultūrų centro įgyvendinto projekto „Mus vienija kultūra ir laisvė“ veiklas.