BDAR
gdpr

Vilniuje pirmą kartą organizuojamas Nacionalinis žmogaus teisių forumas

Data

2018 12 07

Įvertinimas
0
2018-12-10 NZTF.jpg

„Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jiems yra suteiktas protas ir sąžinė, ir jie turi elgtis vienas su kitu kaip broliai“ (Visuotinė žmogaus teisių deklaracija, 1 str.).

Gruodžio 10 d., Tarptautinės žmogaus teisių dienos proga Vilniuje pirmą kartą organizuojamas Nacionalinis žmogaus teisių forumas, šiais metais skirtas galimybių temai. Susivienijusios akademinė, valstybinio ir nevyriausybinio sektoriaus bei tarptautinė bendruomenės taip minės 70-ąsias Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos pasirašymo metines.

Forumo metu visuomenė kviečiama į diskusijas apie esamą situaciją ir tai, ką galime padaryti, jog Lietuvoje būtų gera gyventi visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių, socialinių padėčių, įsitikinimų ar pažiūrų žmonėms – visiems.

Viena iš forumo temų - Tautinių mažumų teisės Lietuvoje: kaip nustatyti standartus? Šios diskusijos moderatorius – Andžej Pukšto, Vytauto Didžiojo universiteto docentas. Dalyviai: Tautinių mažumų departamento atstovai, Evelina Dobrovolska (Europos žmogaus teisių fondas), Oleg Jerofejev (delfi.ru), Ištvan Kvik (Lietuvos romų bendruomenė), Vaiva Poškaitė-Tomaševič (Baltijos regiono romių asociacija).

Daugiau informacijos apie renginį ir visą jos programą rasite:

http://nztf.lt/

Kviečiame dalyvauti!