Visagine vyko seminaras „Informacinė erdvė daugiakultūrėje visuomenėje. Valstybinės ir gimtosios kalbos paveikumo aspektai sėkmingos integracijos procese“

Data

2020 09 16

Įvertinimas
2
DSC_0571.JPG

Rugsėjo 15-16 d. Visagine vyko Tautinių mažumų departamento organizuotas Tautinių bendrijų ir neformalaus švietimo mokytojų seminaras „Informacinė erdvė daugiakultūrėje visuomenėje. Valstybinės ir gimtosios kalbos paveikumo aspektai sėkmingos integracijos procese“.

Seminaro dalyviams buvo pristatyta paroda „Vienas amžius iš septynių. Lietuva. Lita. Lite“, kurios atidarymo metu sveikinimo žodį tarė Tautinių mažumų departamento direktorė Vida Montvydaitė, Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Seminaro dalyviai dalyvavo apvalaus stalo diskusijoje „Valstybinės ir gimtosios kalbos paveikumo aspektai sėkmingos integracijos procese“, išklausė pranešimus apie informacinių laidų tautinių mažumų kalbomis LRT kaitos procesą; apie Visagino, kaip daugiakultūrio miesto transformaciją po Nepriklausomybės paskelbimo ir šiuolaikinę informacijos sklaidą šiame mieste; apie valstybinės kalbos svarbos suvokimą; apie Jaunimo įtraukimą į NVO per neformalųjį švietimą ir apie Visagino miesto neformalaus švietimo veiklas.

Seminaro veiklose dalyvavo tautinių bendrijų neformalaus ugdymo įstaigų ir sekmadieninių mokyklų mokytojai, LRT žurnalistės Olga Ugriumova ir Nina Mackevič, Tautinių mažumų departamento direktorė Vida Montvydaitė, Ryšių su tautinėmis bendrijomis skyriaus vedėja Rasa Paliukiėnė, specialistai, Visagino savivaldybės darbuotojai, Visagino kultūros centro ir tautinių bendrijų atstovai.