Žiniasklaidos monitoringas karantino metu atskleidė šališką žurnalistų požiūrį į vieną tautinę grupę

Data

2020 05 18

Įvertinimas
0
97370936_2939322506121231_8815597439361744896_o.png
Iliustracijos autorė Milda Paulaviciute

Media4change analitikai netruko pastebėti praeitą savaitę pasirodžiusio stigmatizuojančio ir demonizuojančio reportažo TV3.lt ir straipsnių TV3.lt, Santaka portaluose. Šiuose darbuose kaukių nedėvėjimo problema buvo pristatyta išskiriant vieną visuomenės grupę – romus, neatsižvelgiant į šios problemos egzistavimą bendrai visoje visuomenėje.

Be to, tiek straipsniuose, tiek reportaže nėra suteikta galimybė romų bendruomenės atstovams ar nariams išreikšti savo pozicijos šiuo klausimu. Todėl žurnalistiniuose darbuose nėra atspindimas platesnis kontekstas ir priežastys, kurios lemia problemos atsiradimą. Nors reportaže bandyta kalbinti romus, Rasma Pažemeckaitė, romų bendruomenės atstovė sako, kad romai sunkiai prisileidžia kitus, daug ko bijo ir daug ko nesupranta dėl išsilavinimo ir žinių stokos.

Media4change pastebi, kad romų bendruomenė – viena dažniausiai minimų grupių neigiamuose ir kriminaliniuose kontekstuose lyginant su kitomis Media4change tiriamomis grupėmis. Šiose žurnalistiniuose darbuose sąvoka romas yra vartojama sinonimiškai su žodžiu „čigonas“, kuris turi neigiamą konotaciją ir yra stigmatizuojantis šią tautinę grupę terminas.

Pasak Rasmos Pažemeckaitės, tokie žurnalistiniai darbai menkina romų bendruomenę ir kursto visuomenės neapykantą jų atžvilgiu.

Žurnalistinius darbus galite pamatyti čia: https://bit.ly/2WvzdA8 (Tv3.lt)
https://bit.ly/2Lt4vRO (Santaka.lt)