BDAR

header image

Premija už tarpkultūrinio dialogo skatinimą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, siekdamas paskatinti įvairių tautybių Lietuvos gyventojų tarpkultūrinį dialogą, pasikeitimą gerąja patirtimi bei kultūriniu paveldu, tęsia 2007 m. Tautinių mažumų ir išeivijos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės pradėtą, vėliau Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos perimtą tradiciją apdovanoti asmenis, labiausiai prisidėjusius prie tautinės tolerancijos, tarpkultūrinio dialogo skatinimo visuomenės informavimo priemonėse.

Pirmoji nominacija „Už tautinę toleranciją“ 2007 metais buvo įteikta Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistui Virginijui Savukynui už Lietuvos radijuje vestoje laidoje „Forumas“ skiriamą dėmesį tautinio pakantumo, tarpetninių santykių temoms. 2009 metais nominacijos buvo įteiktos žurnalistams Ingai Liutkevičienei už rašinį „Belaukiant kinų kvartalo“, išspausdintą žurnale „Verslo klasė“ ir Dainiui Radzevičiui už radijo stotyje „Žinių radijas“, laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ nagrinėtą temą „Ar žurnalistai turi teisę viešai kalbėti apie kitataučių ir lietuvių konfliktus bei tarpusavio problemas?“. 2011 metais, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai atnaujinus premijos teikimą, ji buvo skirta RU Delfi žurnalistei Natalijai Zverko už nuolatinį dėmesį tautinių mažumų klausimams. 2012 metais premija buvo skirta Indrei Valantinaitei už internetinio portalo „Penki TV“ laidoje „Kultūra“ pristatomus tautinių mažumų kultūrinius renginius. 2013 metais nominacijos nuostatai papildyti tarpkultūrinio dialogo skatinimo prioritetais ir pavadinimą į „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“ pakeitusi premija skirta Mindaugui Jackevičiui už straipsnį naujienų portale DELFI „Kokie vaikai priimami į elitinę žydų gimnaziją?“. 2014 metais premija buvo skirta Justinai Lasauskaitei už 21 laidos ciklą „Pūko TV“ „Įvairiakultūris Kaunas“. 2015 m. Premija už tarpkultūrinio dialogo skatinimą įteikta LRT žurnalistui Olegui Kurdiukovui už rengiamą laidų ciklą „Rusų gatvė“ ir nuolatinį dėmesį Lietuvos tautinių mažumų kultūrai. 2016 m. premija skirta laikraščio „Lietuvos žinios“ žurnalistei Godai Ambrazas už straipsnių ciklą apie Lietuvos tautines mažumas. Išsamūs, profesionalūs tekstai, skiriantys dėmesį kiekvienai tautinei mažumai, pateikiantys daug naudingos informacijos: „Šokantys ir dainuojantys taboro vaikai“, „Žydų gimnazija puoselėja istorinį paveldą“, „Totoriai dainomis gaivina pamirštą kalbą“.

Konkursą Premijai 2016 metais gauti Tautinių mažumų departamentas planuoja skelbti rugsėjo-spalio mėnesiais. Į ją galės pretenduoti straipsnio, radijo arba televizijos laidos, skatinančios tarpkultūrinį dialogą autorius arba autorių kolektyvas, savo darbą publikavęs spaudoje arba elektroninėje žiniasklaidoje, skelbęs per radiją arba televiziją.

Pastebėti kitas kultūras, geruosius pavyzdžius, mūsų bendro sugyvenimo teikiamas galimybes ir sugebėti tai įdomiai, naudingai pateikti skaitytojui, žiūrovui ar klausytojai yra nelengva ir dažnai būna užgožiama noro greitai pasiekti kuo didesnę auditoriją, siūlant jiems populiarią, bet ne visuomet turiningą informaciją. Todėl džiaugsimės galėdami pagerbti žurnalistus, dėmesį savo publikacijose skiriantiems įdomiai, bet drauge ir labai jautriai temai – tolerancijai, daugiakultūriškumui – mūsų šalies tautinėms bendruomenėms. Raginame sekti mūsų naujienas ir tikimės sulaukti vis daugiau šio konkurso dalyvių.

Premijos „Už tarpkultūrinio dialogo skatinimą“ nuostatai ir dalyvio anketa

Dalyvio anketa

Paskutinė atnaujinimo data: 2018-11-12