BDAR
gdpr

Projekto "Gyvenu laisvai!" dalyviai taria "AČIŪ"

Projektas "Gyvenu laisvai!"
2016-11-23

Š. m. lapkričio 8 d. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose įvyko iškilminga projekto „Gyvenu laisvai!“ apdovanojimų ceremonija. Jos metu apdovanoti Rytų Lietuvos jaunimo kartu su profesionaliais menininkais, ekspertais sukurti darbai: filmai, spektaklis, turistiniai maršrutai.

Pirmasis apdovanojimas – Geriausia projekto koordinatorė – atiteko Visagino „Atgimimo“ gimnazijos mokytojai Eleonorai Dutkevičienei. Projekto vykdytojai dėkojo jai už nuoširdų bendradarbiavimą, pozityvų ir drąsų žvilgsnį, vidinę kultūrą bei gebėjimą rasti kūrybiškus sprendimus siekiant bendrų tikslų. Apdovanojimą nugalėtojai įteikė vienas projekto „Gyvenu laisvai!“ iniciatorių, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Alumni draugijos pirmininkas Vytautas Bruveris.

Į sceną pakilęs vienas projekto iniciatorių, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius pranešė, kad, vertinimo komisijos sprendimu, apdovanojimas Už kūrinio paveikumą ir aktualumą ne tik jaunimo auditorijai atiteko Visagino komandai „Gervuogė“, kuri kartu su režisieriumi Audriumi Lelkaičiu sukūrė filmą „Visagino taikos batalionas“.

Apdovanojimą Už tolerancijos ir atjautos kitokiam puoselėjimą komisija skyrė Švenčionių rajono komandos komandai „Aitvarai“, kartu su režisieriumi Pauliumi Ignatavičiumi pastačiusiai spektaklį „Nerūkas“. Pjesės autorius – Mindaugas Nastaravičius. Spektaklyje nagrinėjami tokie jautrūs klausimai kaip holokaustas, požiūris į „kitus“, patyčios. Sveikinimo žodį tarė ir apdovanojimą komandai „Aitvarai“ įteikė Britų tarybos Lietuvoje direktorius Artūras Vasiliauskas.

Vilniaus rajono komandai „Vilnija“, kuri kartu su režisieriumi Jonu Ohmanu ir scenariste Tekle Kavtaradze sukūrė filmą „Skirtingi ir tuo ypatingi“, atiteko apdovanojimas Už Vilnijos jaunimo tapatybių kūrybines paieškas. Apdovanojimą laimėtojams įteikė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos atstovas Edmundas Jakilaitis.

UAB „15min“ generalinis direktorius Tomas Balžekas apdovanojimą Už tėviškės pažinimo skatinimą įteikė Trakų rajono komandai „Trakas“. Ji kartu su archeologu dr. Vykintu Vaitkevičiumi, istoriku Virginijumi Savukynu, fotomenininku Algimantu Aleksandravičiumi ir kitais ekspertais sudarė 4 turistinius istorinius-mitologinius maršrutus po Trakų apylinkes.

Pagrindinis projekto „Gyvenu laisvai!“ apdovanojimas Už kūrybiškumą atskleidžiant savo krašto istoriją atiteko Šalčininkų rajono komandai „Šalčios šaltinis“, kuri kartu su režisieriais Vytautu V. Landsbergiu ir Ramune Rakauskaite sukūrė filmą „Paulavos Respublika“. Apdovanojimą šalčininkiečiams įteikė vertinimo komisijos pirmininkas, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas Kornelijus Platelis ir kino režisierius bei prodiuseris Arūnas Jonas Matelis.

Išnagrinėjusi jaunimo darbus, vertinimo komisija taip pat nusprendė skirti specialųjį apdovanojimą Visagino komandai „Gervuogė“ už filmą „Visagino taikos batalionas“. Šį sprendimą paskelbė ir apdovanojimą įteikė vertinimo komisijos nariai: istorikas prof. Alfredas Bumblauskas ir kino bei teatro kritikas Andrius Jevsejevas.

Visiems aukščiau išvardintiems laimėtojams atiteko originalios, stiklo menininko Remigijaus Kriuko sukurtos statulėlės.

Lietuvos žurnalistų sąjungos sudaryta komisija taip pat išrinko Geriausią viešinimo komandą. Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko pavaduotoja, projekto „Gyvenu laisvai!“ ekspertė profesorė Audronė Nugaraitė pranešė, kad šis apdovanojimas atiteko Šalčininkų rajono komandai „Šalčios šaltinis“. Jos viešinimu rūpinosi mokiniai Albertas Žolnerovič, Gabriela Gerasimovič, Viktorija Smachtina, Sabina Butrimovič ir Mirena Stasilo.

Projektą „Gyvenu laisvai!” vykdė „Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centras“. Pasitelkus garsiausius šalies menininkus ir įvairias meno priemones, buvo siekiama stiprinti tautinių bendrijų jaunimo pilietiškumą ir patriotiškumą, skatinti siekį išsaugoti tapatybę, kultūrą ir tautines tradicijas, puoselėti kalbą, aktyvinti kultūros sklaidą Lietuvoje.

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės buvo vienas iš šio projekto rėmėjų. Projekto dalyviai apsilankė juos palaikiusiose institucijose, padėkojo už dėmesį ir sulaukė palinkėjimų ateičiai.