BDAR
gdpr

Tolerancijos dienos minėjimas

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės
2016-11-30

2016 m. lapkričio 24 d. Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės sukvietė tautinių bendrijų ir nevyriausybinių organizacijų atstovus, departamento rengtų konkursų dalyvius ir laureatus, žurnalistus į iškilmingą renginį, skirtą Tolerancijos dienai paminėti.

Susirinkusiuosius pasveikino Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas, atliekantis Vyriausybės kanclerio funkcijas Rimantas Vaitkus, Tautinių mažumų departamento direktorė dr. Vida Montvydaitė.

Renginio pradžioje apie toleranciją, įvairiakultūrę Lietuvos visuomenę ir jos istoriją kalbėjo Vytauto Didžiojo universiteto prof. habil. dr. Egidijus Aleksandravičius.

Tolerancijos dienai skirto renginio metu buvo įteikta Premija už tarpkultūrinio dialogo skatinimą. Šiais metais konkurso minėtai premijai gauti laimėtoja tapo laikraščio „Lietuvos žinios“ žurnalistė Goda Ambrazas. Konkurso dalyviai Edita Bačėnė, savaitraščio ir naujienų portalo "Etaplius" žurnalistė ir Siarhey Haurylenka, LRT Kultūra laidos gudų kalba „Vilniaus sąsiuvinis“ kūrėjas ir vedėjas, buvo apdovanoti atminimo dovanomis – departamento vardiniais laikrodžiais.  

Už konkursui pateiktus įsimintinus darbus padėkos raštai ir A. Polonsky knygos „Žydai Lietuvoje, Lenkijoje ir Rusijoje“ buvo įteiktos interneto dienraščio „Bernardinai.lt“ žurnalistei Monika Midverytei ir naujienų portalo rusų kalba ru.delfi.lt žurnalistei Natalijai Zverko.

Departamento vardinis laikrodis taip pat buvo įteiktas nuotraukų konkurso „Įvairios tautybės – viena Lietuva“ žiūrovų nominacijos laimėtojai Joanai Božerodskai,  daugiausiai balsų departamento „Facebook“ paskyroje surinkusios  nuotraukos „Skaros šokis“ autorei.

Renginio metu sidabro garbės ženklais „Už nuopelnus“ buvo apdovanotos Kauno rusų kultūros centro „Mokslas – šviesa“ pirmininkė Tatjana Vilčinskienė ir Lietuvos rusų kultūros ir švietimo bendruomenės „Svietlica“ pirmininkė Galina Kuzmina už tapatumo išsaugojimą ir bendruomeniškumo stiprinimą, pilietiškumo ir nediskriminavimo skatinimą visuomenėje.

G. Deržavino rusų literatūros klubo pirmininko pavaduotojai, klubo ansamblio „Melodija“ vadovei ir solistei Rimai Kazienėnei bei to paties klubo nariui Aleksandras Ravve įteikti Padėkos raštai už asmeninį indėlį į tautinių mažumų kultūros puoselėjimą.

Iškilmingą renginį užbaigė styginių „Saulės kvartetas“.