BDAR
Close

Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijoje Liaudies dainų ir šokių kolektyvas „Wilenka”

Vadovės Janina Labul ir Renata Juzokienė


Tai pirmas vaikų ir jaunimo lenkų folkloro kolektyvas Lietuvoje, įkurtas 1972 metais, dabartinėje Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijoje. Kolektyvą sudaro 7 choro, šokių ir kapelos grupės nuo 5 iki 20 metų, jį lanko virš 250 narių. “Wilenka” - vienas gausiausiai lankomų folkloro kolektyvų Vilniaus mieste bei Lietuvoje.

„Wilenka” - ypatingai didelę koncertinę ir organizacinę patirtį turintis kolektyvas, pelnęs aukštus įvertinimus bei įvairius apdovanojimus už tautinių tradicijų, folkloro puoselėjimą jaunimo tarpe. Puikių įvertinimų sulaukė kolektyvo surengti koncertai Šokio teatre, Teatro arenoje, Lietuvos Rusų Dramos teatre, Lenkų Kultūros rūmuose, Vilniaus m. Rotušėje, Vilniaus m. Kudirkos aikštėje,  festivaliuose „Tautų mugė”, „Tradicijų paveldėtojai”, „Pokrovskije kolokola” ir kt.

„Wilenka” gerai žinoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio šalyse. Vilniaus miesto vardą kolektyvas garsina tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose, kuriuose ne kartą pelnė prizines vietas. Su dideliu pasisekimu koncertavo Italijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Bulgarijoje, Slovakijoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Lenkijoje. Užsienio šalių scenose didelio pripažinimo sulaukė „Wilenkos” pristatyti teatralizuoti Vilniaus krašto, Lietuvos ir Lenkijos regionų folkloro muzikiniai vaidinimai, autentinių liaudies dainų programos, folkloro paveikslai „Vilniaus Kaziukas”, „Mūsų krašto autentinės vestuvės”, „Baltas Vilniaus miesto angelas” ir kt.

Kolektyvas atliks dainą „Kompala sie Kasia“, kuri yra Vilniaus krašto regioninė daina. Ją atliks vaikų ir jaunimo choro grupių nariai.

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-14