BDAR
gdpr

Vilniaus vokiečių bendruomenės ansamblis „Heimatgruss“Ansamblio meno vadovė Danutė Zabukienė

Kai prieš 100 metų Lietuva tapo nepriklausoma, vokiečiai, gyvenantys Lietuvoje, nutarė nebeslėpti savo kilmės. Čia jie pasijuto saugūs, suprasti ir reikalingi valstybei, kurioje gyvena. O gyvena Lietuvoje apie 2,5 tūkst. vokiečių tautybės asmenų. 

Ypač nuoširdi lietuvių-vokiečių draugystė jaučiama Lietuvoje įkurtose vokiečių bendruomenėse, kurių priskaičiuojama iki 16-kos. Viena jų iš anksčiausiai gimusių kartu su Sąjūdžiu prieš 30 metų, kartu su Sąjūdžiu stovėjusi Baltijos kelyje - Vokiečių bendruomenė Vilniuje. Iki šių dienų bendruomenė aptirpo, tačiau neišnyko: prie veikliausių bendruomenės veteranų prisijungė būrelis organizuotų, išradingų naujų narių. 

Bendruomenės branduolį sudaro įkurtas vokalinis ansamblis „Heimatgruss“ (tariama „Chaimatgrius“ „Tėvynės pasveikinimas“). Jame vokiškas dainas su didele meile dainuoja apie 20 jaunų ir pagyvenusių širdžių. Padainuoti vokiškų dainų ansamblis kviečiamas ne tik į Lietuvos miestuose vykstančius renginius, bet ir į kasmetinius tarptautinius Baltijos šalių vokiečių dainų festivalius.
  
Ansamblis atliks  dainą „Du du liegst mir im Herzen“ (Tu esi mano širdyje).

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-14