BDAR
gdpr

Žydų dainų ir šokių ansamblis „Fajerlech“Vadovė Larisa Vyšniauskienė


Vilniaus kultūros centro žydų dainų ir šokių ansamblį 1971 m. įkūrė Jakovas Magidas. 

Kolektyvo nariai – ne tik žydai, bet ir lietuviai, rusai, lenkai, ukrainiečiai. Tai bene vienintelis ansamblis Europoje, populiarinantis nykstančią jidiš kultūrą muzika, dainomis, šokiais bei organizuojantis pagrindines tradicines šventes.
Ansamblyje yra trys šokių grupės. Taip pat vokalo grupės: vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų. Nuo 2011 metų ansamblyje vėl įsteigta muzikinė grupė.

„Fajerlech“ koncertai pasižymi vientisumu, natūralumu, žaismingumu ir scenine kultūra. Jie neapsiriboja vien jidiš kultūra, kadangi ansamblio programose gausu sefardų, Izraelio, Jemeno, Maroko ir kitų šalių, glaudžiai susijusių su žydų istorija, kultūrinių tradicijų.
„Fajerlech“ aktyviai koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Jo koncertinė programa buvo pristatyta Suomijos, Rusijos, Gruzijos, Uzbekistano, Izraelio, Belgijos, Švedijos ir kitų šalių publikai.

Ansamblis atliks du kūrinius:
1. Zeydes Nign - (Senelio dainelė) - aš girdėjau, kad mūsų senelis laikė labai gražią dainelę bokalo dugne. Tai išgerkim vyno, kad atlaisvintume dainą iš bokalo!
2. Alevai - (Svajonės) - jeigu aš būčiau farširuota žuvis, tai aš būčiau ant kiekvieno žmogaus stalo, o jeigu vynu - pasakyčiau visiems - linksminkimes! O jei svajone - tai visame pasaulyje būtų taika!

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-05-14