BDAR
gdpr

Dėl knygos ukrainiečių kalba „Повстання роботiв“ įsigijimo ir sklaidos

Data

2022 05 09

Įvertinimas
0
robotu maistas uk.jpg

Vykstant karui Ukrainoje prieglobstį Lietuvoje rado nemažai ukrainiečių, kuriems stengiamasi pagal galimybes sudaryti kuo geresnes gyvenimo sąlygas, suteikti vaikams galimybes mokytis, skaityti knygas jų gimtąja ukrainiečių kalba.

2021 metais Ukrainoje vykusiame tarptautiniame konkurse „Draugauja literatūros – draugauja tautos“ lietuvių rašytojo Jeronimo Lauciaus knyga „Robotų maištas“ laimėjo pirmą vietą ir buvo 2022 m. pradžioje buvo išleista ukrainiečių kalba („Повстання роботiв“).

Šių metų vasario mėnesį autorius gavo iš Ukrainos leidėjų tik 1 jų išleistos knygos egzempliorių. Žadėjo atsiųsti daugiau, bet dėl prasidėjusio karo, savaime suprantama, tai jau nebeįmanoma.

Pasklidus informacijai apie šią knygą, autorius gavo daug pageidavimų, kad ji būtų išleista ir išplatinta tarp ukrainiečių vaikų. Todėl leidykla „Trys žvaigždutės“ išleido knygą vaikams ukrainiečių kalba „Повстання роботiв“, kurią norintys gali jau įsigyti ir ne tik padovanoti ukrainiečių vaikams, bet ir pristatyti pamokų, renginių metu.

Norintys gali pakviesti J. Laucių, kaip šios knygos autorių, rašytoją, Lietuvos „Žinijos“ draugijos Pozityvistų klubo steigėją ir lektorių, kad renginio metu vaikams papasakotų ne tik apie šią knygą, bet ir apie kūrybines žmogaus paieškas, galimybes ir t. t.

Knygos tekstai ukrainiečių ir lietuvių kalbomis yra svetainėje www.tryszvaigzdutes.lt skyrelyje  „UKPAIHA. „Повстання роботiв“ (http://www.tryszvaigzdutes.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=29&Itemid=31).

Jeronimas Laucius,
rašytojas, leidyklos „Trys žvaigždutės“ direktorius
Tel. 8 687 75147